| alex9109 a întrebat:

Ce este discriminarea rasiala? Voi discriminati?

13 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Bai toti urati ma tigani...da veniti si strigati si gura mare pe aici. Daca vreti sa impuscati ciori treceti la fapte nu mai stati pe aici...desi aveti dreptate 3/10 sunt oameni(tigani)

| Dumnezău a răspuns:

Un lucru nobil.Da, ca doar nu sunt idiot sa las ciorile in pace.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Eu? pai da, n-o sa ii accept niciodata pe tigani. In rest nu am nimic cu alte rase...

| SuperMagicSmile a răspuns:

Discirminarea rasiala este incalcarea drepturilor oamenilor de o alta rasa de a fi tratati egali.Eu una nu discriminez, si prefer sa ii las pe oameni in pace decat sa ma cert si sa-mi racesc gura degeaba

| EuNuTu a răspuns:

Voi care discriminati sunteti ceva de genu "Sa moara tiganii!" si apoi mergeti si va plangeti ca-si bat francezii joc de noi.

| zob79 a răspuns:

Da, mi-e sila de ciori

| BogdanV20 a răspuns:

Fiecare este om la randu lui. Toti suntem copiii Domnului, asa ca nu am nimica cu nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urasc tiganii si cu asta am zis tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Definitia o gasesti pe net.
Da, discriminez! Fiindca sunt satul sa fiu mereu pus in aceeasi oala cu tiganii. Da, ei sunt raul suprem. Au mai multe drepturi decat mine in tara asta, dar isi bat joc de legislatie, de facilitati, de tot.
Romania le-a intins o mana de ajutor, in vremuri de mult apuse si continuand si-n ziua de azi, dar aceasta mana intinsa a ajuns sa fie manjita cu rahatul pe care il produce aceasta natie nerecunoscatoare.
Toata stima pentru tiganii care s-au scolit, care fac ceva util si nedaunator in lumea asta (unul dintre bunii mei prieteni din copilarie este tigan, traieste decent in Londra). Acest bun prieten al meu a ajuns sa-i fie rusine de etnia lui. Oare de ce?
Ce este atat de greu de inteles? Ma ataci, te atac. Esti parsiv... ti-o trag de 10 ori inapoi, sa te saturi.
Le-am tras-o, si o sa le-o trag, tuturor celor care isi bat joc!

| AnyAnA99 a răspuns:

Pe mine nu ma intereseaza ca-i roman, tigan sau chinez.Nu conteaza culoarea.Conteaza sufletul happyAdica daca cineva e tigan nu inseamna ca trebuie sa ii inchizi toate usile in viata.Chiar daca foarte multi tigani sunt hoti nu inseamna ca sunt toti asa.(si nu numai tigani)

| TomJerry a răspuns:

Da.tiganii

| TomJerry a răspuns:

De zeci de ani in Romania,si nu numai,tiganii se disting prin furturi,violenta,poluarea mediului,nemunca, mizerie, lipsa educatiei etc. Daca vb de aceste adevaruri nu inseamna discriminare.Atunci si criminalii se pot considera discriminati cand li se pun catusele.
Tiganii prin tot ceea ce fac sunt o povara pentru orice comunitate.Nu poti locui alaturi de indivizi fara lege, educatie, morala.Greseala pe care o fac unii e considerarea tiganilor ca o populatie asemanatoare machiarilor, evreilor etc.Nu`i asa!
Tiganii sunt cei care au facut praf imaginea romaniei, ei sunt care nu produc nimic, dar traiesc din munca romanilor platitori de taxe si impozite.Nu muncesc dar se reproduc in nestire.Toate aceste viitoare generatii de tigani vor fi viitorii infractori ai europei, viitori ucaigasi de batrani care dupa o viata de munca pot fi macelariti fara probleme de ei, intr-o tara unde pe autoritati le doare`n basca de oameni!
Si nu cred ca mai pot tiganii fii educati!

| Carina16 a răspuns:

Definitia discriminarii rasiale o ai mai jos asa ca n-o sa-mi mai bat eu capul sa-ti raspundhappy.Nu...eu nu discriminez(cel putin incerc)