| anonim_4396 a întrebat:

Ce este stiinta avansata?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Dincolo de calculele si concepte basic precum temperatura, electricitatea, gravitatia, etc., zic eu, ca de-aia-i avansata happy
Insa, cum in "stiinta" totul tine de perspectiva, poti sa te gasesti intr-un balamuc de complexitate pana si in cele mai simple concepte, deci de asta nu se prea poate spune ca stiinta poate fi delimitata in simpla si avansata. Corect ar fi sa spui ca stiinta avanseaza, caci inca avem destul de multe mistere/concepte de elucidat.

| MaryMaria333 a răspuns:

Te referi la multa cultura generala, asa'i?

| Reghqen a răspuns:

Ceva ce este superior a unora studii stiintifice normale, ceva mai important, mai folositor și la care au avut nevoie de mult timp de învățat și de a face cu multe experimente să zicem așa.