| ᶅᵒᴥᵒPedobeărᵒᴥᵒᶅXD a întrebat:

Ce este un demon din punct de vedere stiintific?
Stiintific, nu religios!

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Din punct de vedere ştiinţific, demonii sunt creaţia imaginaţiei umane.

| MMihai a răspuns:

Ce este un demon din punct de vedere stiintific?==nimic, știința nu acceptă așa ceva, cel puțin până acum!

| Thunderstruck a răspuns:

Ceva inexistent, cu siguranta.

| RAY a răspuns:

Demoni sunt lupta care se poarta in noi intre ipocrizia care ne defineste =suntem buni si adevarata fata suntem rai
stiintific demoni sunt produsul imagintei umane care a reiesit din diferite basme, legende, credinte, mituri
cum?
omul mereu tia imaginat o lupta intre rai si buni, astfel armata celui bun are ingeri iar cel rau demoni

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Rau si binele nu poate fi conturat e ceva relativ si mi-a luat ceva timp sa-nvat acest lucru, dar un lucru care sunt sigur e ca ne place sa gandim in dual.

| suffarstar a răspuns:

Stiintific nu se poate spune.Sunt ingeri cazuti, asta e parerea mea.

| HueyFreeman a răspuns:

Ceva inexistent.

| Zenit313 a răspuns:

Este o antropomorfizare a lucrurilor negative, creat din frica, ignoranta si aroganta oamenilor.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Nu exista asa ceva, din punct de vedere stiintific. Poate decat la modul figurat vorbind.
-Numai bine.

| usuk a răspuns:

Aratare ce doar omul prea paranoic ce sufera de anumite boli cerebrale o poate vedea

| XxTerrorxX2 a răspuns:

O fiinta bizara, cu puteri supranaturale capabila sa faca tot ce ii trece prin cap.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Este o parte a creierului care ai instiga pe oameni la rau pentru ai face sa asi indeplineasca scopul prin mijloace daunatoare.

| mariukka a răspuns:

Capra si porcul big grin sint denumiti demoni(decii stiinta

| GeorgianaEuu a răspuns:

Pfff....Pai demonul este o fiinta mitica, imaginara-adica care nu exista decat in imaginatia oamenilor-. Daca vorbesti cu sns figurat. poti considera un om rau ca fiind un diavol. Sper ca te-am ajutat happy

| IoanaS9 a răspuns:

Cel care nu este interesat de viitorul umanitatii si al existentei in Univers! Cel pe care nu il intereseaza gaurile negre, materia neagra sau distorsiunea spatiu-timp si restul fenomenelor spectaculoase.