| Goguryeo a întrebat:

Până la urmă, care este scopul pentru care ne naștem, și trăim, din punct de vedere științific? Din punct de vedere religios știu răspunsul.

8 răspunsuri:
| shhhs a răspuns:

Cel de a ne inmulti...desi mi se pare ORIBIL, oricum iti poti face singur un scop.

| RAY a răspuns:

De ce trebuie sa avem un scop unic in viata?

biologic existam ca sa ne inmultim

| Mădă0611 a răspuns:

Nu avem nici un scop, dar daca vrei sa-i dai, ar fi perpetuarea speciei.
Râul de ce curge? Soarele de ce "arde"? Muntii de ce sunt inalti?

| Goguryeo explică (pentru Mădă0611):

Munții sunt înalți datorită erelor geologice și formați prin fenomenul de cutare, parcă, tăul curge datorită curenților de aer, soarele este sursa de lumină a oamenilor, dar ce scop au oamenii?

| panana a răspuns (pentru Goguryeo):

Nu cred ca ai inteles ce vroia sa iti spuna mada, tu nu ai explicat ce scop au muntii si raul care curge. Astea sunt intrebari inutile, iar stiinta nu se ocupa de asa ceva. Doar traiesti, ai o perioada scurta cand poti sa iti transimti gena mai departe daca vrei, si astepti sa mori dupa ce te-ai ramolit.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Goguryeo):

Nu mi-a aparut notificare.
Stiu, ideea era alta. Muntii, râurile si Soarele, au aparut cu vreun scop? Nu. Sau stii tu unul? Râul curge pur si simplu. La fel si oamenii, doar ca pentru a se simti speciali, isi pun un scop, asta nu inseamna ca chiar au. happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru panana):

Uite ca cineva intelege ce vorbesc eu pe aici. happy

| OOOLEOOO a răspuns:

Sa traiesti.