| MicanRaul a întrebat:

Ce face un electromecanic?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ce post/funcție?

| anonimg a răspuns:

Caută pe Google: fișa postului electromecanic. Și intri pe diferite site-uri unde citești toate atribuțiile unui electromecanic.
În principiu se ocupă cu tot felul de motoare electrice: le montează și demontează, le repară și le asigură o bună funcționare.

| Crackman a răspuns:

Mentenanta la orice echipament de tip : pompa, generator, masinarie de aburi sau gaze.
Motoare electrice si de ce nu, hartii cu cereri de piese si restul

| Andresso a răspuns:

Se ocupa si de partea electrica a unei masini de exemplu si partea mecanica a ei.

| Jokers666 a răspuns:

Pai un electromecanic se ocupa de electricita la masina cum ar fi becuri si restul care ii electric la masina poti citi aici sa te informezi http://ie.ucv.ro/......romecanica