| CaleaCeaDreapta a întrebat:

Ce greseli destrama o relatie de durata?

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Lipsa de comunicatie,lipsa de incredere,lipsa dragostei,a respectului, nepasarea, infidelitatea.Acestea conduc incet, dar sigur la destramarea relatiei.

| harciog a răspuns:

De nici o greseala.Consumul flacarei iubirii nu-i greseala.E ceva naturel, original blend.Greselile nu sint decit motivele imbecile cautate de noi.In mod normal doar lipsa dragostei duce la orice despartire.

| Klepto a răspuns:

Alea care difera de la om la om.Prin prisma unor, coitus-ul cu alte persoane, prin prisma altora, chiar si faptul ca nu duce gunoiul, care denota ca nu vrea sa se schimbe.
Fiecare cu vrabiutele sale, uni se pot lauda cu stoluri.
Tine de fiecare om si ce poate sa ierte, daca poate sa ierte.
Mai exista si greala aia care n-are sens.
Unui amic ia inceput sa ii placa de o fata care tocmai iesise dintr-o relatie in care a fost inselata si tratata ca un pres.El incercand sa o faca sa uite, s-a purtat frumos cu ea, a tratat-o cu respect si dupa ceva timp ea l-a parasit spunand ca a tratat-o prea bine.Sa fi fost o greseala ca a tinut-o prea bine? sau este o greseala sa ti o fata prea bine?
Chiar si cand crezi ca faci ceea ce este bine, tot gresesti.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pe langa minciuna sau tradare, NEGLIJENTA joaca un rol important. Este valabil pentru ambele sexe. Totul se destrama, incet dar sigur, atunci cand nu mai vezi persoana de langa tine, cand nu mai ai timp pentru el / ea, cand nu te mai intereseaza, cand nu ii mai acorzi importanta cuvenita!

| CoquineNoire a răspuns:

Relatia nu s-a pastrat in locuri racoroase, sub 25 de grade si de aceea expira.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
O relaţie de durată poate fi destrămată de neîncredere, de greşeala unui partener, de o minciună, de o eventuală dorinţă de independenţă, de infidelitate...
Sau pur şi simplu de sentimentul care îţi spune că nu mai iubeşti persoana respectivă aşa cum o iubeai înainte.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Botezarea vibratorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curvia.necinstea,minciuna.lipsa de comunicare.si slabiciunea relatiei in fata lumii.sau prostia celor doi mai bine zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe scurt:minciuna, inselatoria si infidelitatea sint catastrofale intr-o casnicie.Numai bine.

| ioanadanny a răspuns:

O relatie de lunga durata o destrama in primul rand lumea care isi baga nasul.mai o poate destrama si familia cate o data daca nu sunt de acord.in aceasta categorie poate intra si inselatul nu neaparat din partea baiatului dar si din partea fetei.indiferenta joaca si ea un rol in despartirea unor cupluri.baza intr-un cuplu este sinceritatea iar daca aceasta nu se include se duce totul.mai se intampla sa se desparta si din cauza la jigniri, violenta sau neglijenta:-)