| Jameson a întrebat:

Care sunt cele mai frecvente greseli intr-o relatie?

14 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Am observat de curand ca in multe cazuri exista frica de relatie din cauza experientelor anterioare,o greseala fiind comparand persoana de langa tine cu cineva care odata te-a ranit. A doua greseala este ca stim sa ne facem ascultati dar nu stim sa ascultam,acolo apar problemele in comunicare.Cea mai mare greseala din punctul meu de vedere este sa te avanti intr-o relatie fara sa stii ce vrei,iar atunci gradul de implicare este mic fata de ce se asteapta de la tine. Oamenii nu mai au rabdare, comunicarea a scazut odata cu internetul, de cele mai multe ori suntem atat de concentrati pe viata proprie incat uitam de cel/cea de langa noi.

| IDamonSalvatore a răspuns (pentru liz23):

Ai mare dreptate. Multe persoane nu isi mai fac noi iubite/iubiti ori de frica sa nu fie relatia la fel de proasta ca de anterioara ori vor sa fie la fel de frumoasa ca cea dinainte.
Da mutli in ziua de azi nu mai vorbesc foarte mult fata in fata si vorbesc pe net sau la telefon. Am avut si eu o iubita cu care ma intalneam foarte rar dar vorbeam 5 ore pe zi pe net. La un momendat ne-am luat webcam ca sa ne vedem fetele pentru ca mi se pare ca ajung sa vorbesc cu o cutie, cu calculatorul nu cu persoana pe care o iubeam. Vroiam sa o vad cum rade cum imi zambeste.

| inger02 a răspuns:

Infidelitatea, minciuna, gelozia, agresivitatea, neintelegerea/.

| Heather2001 a răspuns:

Gresala pe care eu o fac este ca devin obsedata de el la inceputul relatiei si ma implic Mai mult decat trebuie. oricum, sunt multe greseli dar dupa parerea mea asta e cea Mai intalnita.bafta si sa nu faci si tu aceleasi greseli!

| deeadragutza2 a răspuns:

Certurile din cauza geloziei mai ales cand nici unul dintre parteneri nu lasa nici unul de la el. Cand partenerii sunt orgoliosi si nu recunosc cate ceva.

| stejara2 a răspuns:

Buna. O relatie bazata pe neincrederea reciproca, va avea zile scurte. Daca exista dragoste, intelegere si calm, impreuna treceti peste toate,indiferent cat de greu ar fi!
Daca incerci sa o inseli, crezand ca nu se va afla, faci una din cele mai mari greseli.
Daca nu te intelegi cu ea, nu o bate sau o injura, mai bine ii spui ca va despartiti decat sa ajungi la asa ceva!
Daca vrei sa fii respectat, respecta -o si tu pe ea!
Si mai ales, comunicati, aveti curaj sa discutati deschis problemele caci, daca nu comnunicati, se pierde acea legatura ce ar trebui sa existe intre voi!
Succes!

| helenqw3 a răspuns:

Eu cred ca sunt 2.Gelozia si lipsa de comunicare, de la astea pleaca toate certurile din pacate.

| andreea146 a răspuns:

Infidelitatea
happy parerea meahappy

| Anoniiiiim a răspuns:

1. neincrederea. 2. infidelitatea. 3. gelozia. 4. lipsa de comunicare thinking

| IDamonSalvatore a răspuns:

Sa iti bati iubita.
Sa fiti dependenti unul de altul.
Sa va inselati.
Sa va trageti la raspundere pentru orice chestie marunta.
Gelozie, invidia.
Cred ca pot sa mai gasesc dar nu imi vin acum in cap. Nu le-am pus intr-o ordine valorica (cred ca intelegi ce vreau sa zic)

| IDamonSalvatore a răspuns:

Care dinte voi cred ca baiatul care bate o fata este un animal?

| helenqw3 a răspuns (pentru IDamonSalvatore):

Cred ca in general toate fetele cred astawinking

| IDamonSalvatore a răspuns (pentru helenqw3):

Si eu cred la fel.Am vb cu o fata si a fost de acord cu mine.

| helenqw3 a răspuns (pentru IDamonSalvatore):

Nu stiu de ce nu ma mir laughing in orice caz sper sa nu fie cazul si la tine.