| claudia1985 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre ghicitul in cafea si carti? care este parerea voastra? chiar se poate vedea viitorul? va pup si astept raspunsul vostru

19 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Escrocherii.

| moonY a răspuns:

Crezi ca viitorul tau depinde de cateva boabe de cafea? viitorul ti'l faci singur. tu alegi ce faci cu viata ta.in majoritatea cazurilor

| fabiola a răspuns:

Viitorul este surpriza zilei de maine, speranta care ne ajuta sa traim! Daca am elucida acest mister, petru ce am mai astepta ziua de maine!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Niste escroci ce storc bani de la creduli.

| lia a răspuns:

In facultate am avut un obiect semiotica, la care mergeam cu placerehappy La un seminar profesorul a adus niste carti de Tarot, fiecare a tras o carte si am spus ce gandim despre imaginea care o aveam in fata. Tin sa mentionez ca nu toate persoanele au fost capabile sa "descifreze" cartea care o avea in fata. Asa ca...sunt persoane care fac asta pentru ca se pricep, dar putine dintre ele incearca sa profite de pe urma harului pe care il auhappy

| DenissaDeea a răspuns:

Nu se poate vedea viitorul unei persoane in cafea/carti.se poate vedea doar pentru cateva saptamani/luni, cel mult un an, dar nu oricine poate vedea viitorul etc...vad doar pesoanele care sau nascut in sange cu harul acesta sau mosteneste o ruda din familie cu harul acesta, dar nu chiar tot ce se gheceste in cafea/carti este real, uneori nu se adeveresc ghicitul unor predictii etc...
Eu am avut si am experimenta dupa o carte de ghicit in cafea, trebuie sa ai si un pic de har in asa ceva, sa poti ghici exact, eu cred in ghicitul cafelei 70%... in ghicitul din carti 30%din totata experienta mea.

| Ella_6365 a răspuns:

Daca nu ti se intampla, e cam greu sa crezi, dar am auzit de multe ori ca s-a adeverit, asa ca... poate exista asa ceva, doar ca eu inca nu cred cu adevarat, trebuie sa mi se intample si mie ca sa zic da

| Beatrice_6624 a răspuns:

Ba fata sa stii ca eu mi am ghicit o singura data in carti si mi-a zis ceva care pe parcurs s a adeverit, atunci nu am crezut dar nu te dc k poate te infuenteaza ce ti spune.

| iluminous a răspuns:

Sa vedeti dragii mei comentariile calugarului dionisie dsp viitor si prevederile viitorului.va cruciti la auzul sau citirea lor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni inteligenti care iau bani de la niste oameni naivi care cred in tampeniile lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O metoda eficienta de a stoarce bani de la fraieri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am fost niciodata nici nu voi merge fiindca nu am bani sa imi iau arma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce se intimpla uneori ce ne ghicesc altii? Nu are nimeni de unde sa stie care e viitorul dar spunind iti introduce datele in subconstient iar tu te indrepti singur(a) intr-acolo chiar fara sa-ti dai seama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LOL :) baga ochiu pe www.vrajitoare-farmece.ro poate te ajuta cei de acolo :)

| costinvlad a răspuns:

Depinde. Daca te duci la cineva cu har se adevereste. La cineva vara har nu se adevereste.
Depinde daca face descantecul pe care tb sa il faca cand bate cartile si daca le tai.

| pisi dy a răspuns:

In cafea dadeam eu cand eram la prima facultate si le "aveam", cel putin asa ziceau cei pe care-mi exersam "talentele". Uite asa imi dau seama ca au trecut ceva ani de atunci. Da cred dar nu oricine e capabil sa ghiceasca ...asa sarlatanii e usor sa faci!

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Mie mi-a ghicit o femeie (prietena de familie) pe gratistongue in cartistraight face mi-a spus niste chestii care se vor intampla cum ca ma voi certa cu o prietena o perioada indelungata si fara exagerare si fara excrocherie s`a adeverittongue mrg poate exista poate nu... depinde de norocul pe care il ai sa se intample...laughing
eu vreau sa invat asa de distractie nu pe banitonguelaughing si chiar m`a invatat acea femeiewinking

| Dayana44837 a răspuns:

Buna,eu cred in prezicerea viitorului pentru ca am o prietena care mi-a ghicit totul despre trecutul, prezentul si viitorul meu...si tot ce mi-a zis s-a intamplat.Cine e interesat/a sa sune cu incredere la nr de tel:0721560696 si nu o sa regretati. Tariful este doar de 40 de lei in carti si 40 de lei in cafea.

| mincu11 a răspuns:

Daca cel care iti ghiceste are har, atunci 100% este adevarat.