| anton_7580 a întrebat:

Ce impact credeti ca au filmele porno asupra tinerilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii invata ca scarboseniile alea de pe acolo sunt normale.si ei chiar le pun in practica.pai ce, vrei sa moara prosti?

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Filmele porno se produc de mult in occident (noi am avut parte de ele mai tarziu) si nu a stricat pe nimeni la cap, societatea occidentala este inantea noastra cu mult chiar si din punct de vedere moral. Judecand realist si "rece" ma descoper uneori ori "lup moralist" dar unii sunt "lupi moralisti" cu intentie si as vrea sa jure aici pe ce cred cu sfintenie ca au vazut si nu le-a placut un film porno.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Danut, dacă tu ai senzaţia că o persoană îşi poate schimba orientarea sexuală în urma unor filme, atunci ai un orizont în ceea ce priveşte sexualitatea extrem de îngust.
Cel mai probabil eşti fanatic creştin căci altfel nu-mi explic.
Prietene, sunt mascul dar totuşi dacă aş urmări pseudo-cretinătatea ta de "logică" ar fi trebuit să fiu lesbiană pe-acu'?!
La naiba mai citiţi o dată înainte să daţi click pe "doresc să îl public". Serios!

| AvalohAlyn a răspuns:

Poate la unii provoaca dependenta si le afecteaza psihicul.Omul trebuie sa iasa afara, sa ia aer, sa se documenteze, sa faca ceva util intelectului si sufletului nu sa se uite la filme deochiate.

| Alphawolf a răspuns:

@danut
Din raspunsul tau reiese ca esti destul de tanar. Satisfacerea poftelor exista in orice cuplu. Tu probabil ai impresia ca dragostea si pasiunea pentru persoana pereche dureaza o vesnicie, dar cu siguranta nu este chiar asa.

| syme a răspuns:

În primul rând, sexul în sine este fain. Dacă noi suntem creația intenționată a unui Dumnezeu, atunci cred că plăcerea sexuală nu este doar un artefact sau un avantaj reproductiv. Dumnezeu are idei faine.
Și sigur, că putem lua acele idei faine și să le corupem. Le putem lua și să le dăm un alt rol. Obsesia de lucruri faine, rămâne obsesie în continuare. Una este să fii bărbat, să-ți cauți o femeie, să îi arăți că ai intenții serioase în ce o privește pe ea (și nu doar anumite părți ale corpului ei) și apoi să te bucuri împreună cu ea de sex, și cu totul alta este să stai în fața unui monitor (de calculator sau TV) și să te uiți la cum fac alții sex. Una este să fii bărbat sau femeie adevărată (și nu mă refer la maturitatea biologică a organelor sexuale), și cu totul alta să salivezi ca un animal.

| danut a răspuns:

Fara a intra in detalii, au o influenta dezastruoasa.

| danut a răspuns:

Revin, problema nu sta in imaginile prezentate ci in modul in care sunt tratate "personajele". Femeia este tratata ca un obiect al satisfaceri instinctelor masculine. Sexul fara dragoste este redus doar satisfacerea instinctelor, lucru neacceptat nici in lumea animalelor, poate doar la caini. Diparitia "misterului" intr-o relatie umana duce la obisnuinta, in special prin filme porno, ca in final individul sa caute noi surse de excitare, mai puternice, mai excitante si nenormale, in primul rand v-a devia inspre homosexualitate, masochism, crima. DEZUMANIZARE, asta este rezultatul filmelor pornografice. Si inca ceva, filmele porno se faceau in occident dar nu toti se uitau la ele ci aceiasi "public" ca si la noi.

| danut a răspuns:

"Alphawolf a răspuns: @danut
Din raspunsul tau reiese ca esti destul de tanar. Satisfacerea poftelor exista in orice cuplu. Tu probabil ai impresia ca dragostea si pasiunea pentru persoana pereche dureaza o vesnicie, dar cu siguranta nu este chiar asa."
Hi, probabil nu ai citit intrebarea? happy Cat despre tineretea mea...iti multumesc pentru apreciere, dar se vede cat de tanar esti.

| Bacemi a răspuns:

Elimina ideea de sex ca tabu. Face o constientizare a faptului ca sexul este un lucru normal din viata de zi cu zi. Din pacate asta afecteaza mult romantismul si relatiile bazate pe sentimente. Dezvolta ideea de sex ca sport si dorinta tinerilor de a ajunge cat mai repede in situatia de a face sex.

| andre999 a răspuns:

Filmele porno ii face pe tineri sa nu mai iubeasca sa sara peste dragoste crezand ca sexul este totul. Gandeste-te ca un copil de clasa a 5 a vede spurcaciunile alea, el va crede ca asta este dragostea, ii invata cum sa se dezumanizeze. Nici animalele nu sunt asa, si cei mai rau este ca aceste filme dau dependenta exact ca drogurile. Prin rugaciune catre Fratele nostru mai mare Iisus Hristos putem scapa de ispita si dependenta acestor nenorociri.

| Marcian a răspuns:

Cred ca le antreneaza bicepsii si tricepsii.

| liviu00 a răspuns:

In lipsa unei educatii sexuale sanatoase, e clar ca au efect negativ. De vina sunt in principal parintii carora le e teama sa abordeze subiectul si isi lasa odraslele libere sa se informeze. Trebuie selectata informatia cu atentie pentru ca nu se stie ce vor intelege cei mici daca sunt lasati sa-si aleaga sursele de informare.
O alta problema este religia. Aceasta a transformat sexualitatea intr-un subiect tabu. Influenta religiei privind sexul asupra tinerilor este poate chiar mai malefica decat filmele porno. Asta pentru ca inlatura posibilitatea informarii corecte asupra subiectului.
As mai avea eu o intrebare: Oare ce efect au filmele cu atrocitati/crime etc asupra tinerilor? In timp ce filmele porno ii invata sa faca sex, celelalte ii invata sa ucida. Ce-i mai grav?

| SweetCandy a răspuns:

Nu sunt tocmai ok, mai ales ca in ziua de azi tinerii astia au maxim 12 ani, si eu zic ca e prea devreme sa stie acele lucruri si sa fie familiarizate cu ele.

| Brotacelu a răspuns:

Una educativa! laughing)

| vyolycy a răspuns:

Unele chiar intrec masura... dar pentru adolescentii care nu vorbesc cu parinti despre asemenea subiecte "TABU", acele site-uri ii invata ce si cum sa procedeze dar sa nu intreaca nici ei masura. unele sunt cam brutale(daca le pot numi asa)distrug oarecum romantismu si tinerii vor incek sa copii acele filme porno...neavand un comportament prea"frumos, bun"in pat cu persoana iubita.pareprea mea

| CuppiDoon a răspuns:

Ce vrei ma sa murim prosti. lasa ca aflam pe fiecare zi/seara mai multe "pozitii" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Groaznic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint fratele dragalasului dar am cu totul alta parere. diametral opusa. El considera ce a spus cu a viziona filmele respective.Eu atrag atentia ca, a ajunge acolo fara a "viziona si a pune in practica"e dea dreptul colosal pe scara evolutiei sexuale si a existentei insasi dincolo de moralitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cunosc unu care se uita de la 3 ani cum se *** aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suny sooooooooooooooper.am 13 ani ma uit cu mama si cu tata la filme porno si in timpul filmelor fac sex cu mama