| Mariela_1621 a întrebat:

Ce inseamna "iti merge gura ca o moara stricata "? Diriginta mea imi spune asta de multe ori si nu inteleg la ce se refera. Daca moara e stricata inseamna ca nu se invarte nu? thinking

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

1) O moara stricata face galagie.
2) O moara stricata nu produce nimic.
3)Se invirte tot timpul, dar pe degeaba
Concluzie: Faci galagie pe degeaba. Vorbesti mult, dar fara rost.
Si totusi, eu prefer mai bine oamenii care vorbesc mult si uneori fara rost, deci oamenii care uita ca au o gura, si trebuie sa scoti cu clestele cite un cuvint de la ei.

18 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

"Moara stricata..." -Se refera la faptul ca merge, dar nu cum ar trebui, adica merge prost. De aici si atribuirea catre felul tau de a vorbi. Adica, vorbesti mult si prost.

| AvalohAlyn a răspuns:

Moara stricata face un zgomot probabil foarte asurzitor si tu daca vorbesti mult te poti asemena cu ea dupa aceasta vorba.Inseamna ca vorbesti mult, cicalesti cu vorba.laughingE o expresie romaneasca.laughing

| DorelSudoru a răspuns:

Asta da o intrebare de stiinta si filozofielaughing inseamna ca vb degeaba cand te pricepi la altceva cu gura

| shadovv a răspuns:

Esti cel mai incult si irealist user de pe TPU!

| Annitu a răspuns:

Adica esti proastawinking

| muzicalBoX a răspuns:

E borba despre moara stricata care merge-n gol adica tuu vb intruna uneori chiar si fara rost la asta se refera.

Răspuns utilizator avertizat
| cristianorudi7 a răspuns:

Adica vb fara rost

| danaalexa a răspuns:

Am citit toate intrebarile tale.Esti proasta.Rau.big grinsi e grav ca esti inca la liceu si faci tot ce faci.

| anyska a răspuns:

laughing) bun punct de vedere dar cred sa refera ca vb mult si prost. fara suparare happy

| morena a răspuns:

Se invarte dar degeaba!

| forever4you a răspuns:

Vorbesti fara rost si multwinking

| Clopotzica a răspuns:

Inseamna ca vorbesti foarte multhee hee
se presupune ca o moara stricata merge intr-unahee hee

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Expresia aia inseamna ca vorbesti mult prea mult, in continuu, prost si cand nu trebuie si are perfecta dreptate diriga-ta ca vad ca si aici faci la fel.pacat ca nu esti u aia din poza ca daca erai pe bune aia de la avatar te intrebam daca po` sa-ti dau o m**e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sa te fereasca Sfintul sa-ti mearga gura ca o moara stricata cind faci sex oral ca a rupto-n fericire partenerul, acest proverb este de pe timpul cind la noi se foloseau niste pietre mari la moara pentru a macina malaiul, cind una dintre aceste pietre se deteriora face o galagie infernala, foarte bine ai facut ca l-ai premiat pe Cristi 202, dar ai grija la sexul oral

| opium a răspuns:

Esti prea proasta, ma jur.

| uncontdestuldenasol a răspuns:

Esti blondina, draga mea?happy
a-ti merge gura ca o moara stricata=a vorbi mult si fara rostwinking
daca moara e stricata nu inseamna ca nu se invarte, ci ca se invarte si nu produce nimic...

| anaMARIA a răspuns:

laughing) Doamneeee fereste! Imi e sincer mila de tine. Credeam ca pana si prostia are o limita...Dar la tine cel putin, observ ca nu exista limita. Saraca de tine.Esti varza bai fetitowinking