| SwettyCat a întrebat:

Tot timpul la scoala diriginta de spune expresia: "punct cu punct".eu nu o inteleg!
Ce inseamna expresia asta?
Repede!

Răspuns Câştigător
| Sandrinna a răspuns:

Adica sa analizezi totul foarte atent, punct cu punct, litera cu litera, fiecare amanunt.
de exemplu ai de citit o poezie si sa scrii rezumatul acesteia:tu vei analiza punct cu punct fiecare strofa a poeziei. sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vine de la:point to point si înseamnă ceva făcut în detaliu foarte atent, foarte sigur cu multă atenţie.

| mariuKa333 a răspuns:

Poate sa insemne sa faci totul foarte bine de la capat pana la sfarsit fiecare particica!