| LoveToHate a întrebat:

Ce inseamna pentu voi omul perfect?

33 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Omul iubit.

| shadovv a răspuns:

Offtopic: Ala e Eliade?
Ontopic: Homo religiosul este omul ce tinde spre perfectiune, iar omul perfect este Iisus.

| LoveToHate explică (pentru shadovv):

Da,e Eliade.Pentu mine el inseamna omul perfect.happy

| WR104 a răspuns:

Omul care nu incearca sa fie perfect ci doar asa cum l-a lasat natura.

| DEBrown a răspuns:

Dumnezeu!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru DEBrown):

Parcă ăsta nu era om.

| TooNight a răspuns (pentru DEBrown):

Dumnezeu nu-i om.happy

| DEBrown a răspuns (pentru TooNight):

Atunci ce e? Dumnezeu a creat oamenii dupa chipul si asemanarea sa.

| TooNight a răspuns (pentru DEBrown):

Dumnezeu este divinitatea suprema, este un Zeu.Nu un om.

| 4b a răspuns:

Acel om care mi se potriveste miewinking

| PosteXD a răspuns:

Omule perfect este omul santos tun si cu o minte puternica si inteligenta. Care se bazeaza numai pe ideile lui si nu poate fii controlat de nimeni si nimic.

| Încrucişătorul a răspuns:

Maxima competenta pe care omul, oricare om, o poate atinge este excelenta.
Perfectiunea este si va ramane neştirbita de oameni.

`

| FoarteLetargic a răspuns:

Omul perfect nu se deosebeste dupa fizic. Omul perfect este cel ce a reusit sa isi deschida mintea si inima spre cunoasterea absoluta, neavand limite, astfel atingand adevaratele valori morale, valori ce nu pot fi atinse de omul de rand ci doar de geniul absolut.

| daηă a răspuns:

Pentru mine nu exista omul perfect. Nimeni nu e perfect.

| WhatheWow a răspuns:

Omul perfect este acela care atunci cind iese pe strada isi lasa Ego-ul in casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MariaaaaG va intrebat ce inseamna pentru voi omul perfect nu daca exista sau nu cititi si voi intrebarea mai bine inainte...Omul perfect dupa parerea mea este omul care este expert in tot cea ce face.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Un mit

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Definitia Mitului

| xBya a răspuns:

Un om care are si calitati si defecte. Un om care a gasit un echilibru intre partile sale bune si cele rele. Un om care este constient de ce este el si de ce sunt cei din jur. Un om care stie unde ii este locul si nu incearca sa fie acolo unde nu are de ce. Un om care ii respecta pe ceilalti pentru calitatile lor si se respecta la randul sau si pe el. Un om care iubeste cu adevarat si caruia nu ii este frica sa isi arate sentimentele. Un om sincer, care isi recunoaste mereu faptele, dar care mai si modeleaza adevarul dupa bunul plac cateodata, doar de dragul de a infrumuseta situatia. Un om care munceste si se lupta si trage pentru cei apropiati si pentru el. Un om care nu este niciodata propria sa prioritate. Un om care ii pune pe ceilalti pe primul loc. Un om care incearca mereu, care niciodata nu spune 'nu pot'. Un om care nu isi tradeaza inteligenta in fata nimanui si o lasa sa se arate doar in situatii extreme. Un om cultivat, interesat de ce`l inconjoara si intotdeauna dornic de a invata. Un om care nu are orgolii, care stie sa ierte si recunoaste ca a gresit atunci cand e cazul. Un om care stie ce face. Un copil care mereu cauta sa se joace, indiferent de varsta. Pe scurt, un om care nu exista.

| TooNight a răspuns:

Cand te indragostesti, acel om ti se pare perfect, nu-i gasesti defecte.winking

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Mama mea.Cu toate că mă enervează uneori a fost nevoită să suporte durerea echivalenta a 50 de oase rupte ca să mă facă.

| unul1 a răspuns:

Sociabil, incearca sa evite certurile si chiar sa le medieze, eventual si cu simtul umorului big grin

| millyca a răspuns:

Adam 2. Perfect sanatos, bine dezvoltat, inteligenta medie, spirit pozitiv, esenta divina.

| IgoToHellForThis a răspuns:

Fiecare va avea un raspuns diferit.Deoarece fiecare vedem perfectiunea diferit.Un om perfect e un om care e aproape exact ca tine pe care tu il inventezi caruia ii place ce iti place tie si gandeste cum gandesti tu iar defectele tale sunt calitatile lui.Ciudat dar spunand toate astea intr'un fel cred ca ne consideram aproximativ perfecti.

| Luiza45 a răspuns:

Chiar daca nimeni nu e perfect putem umai sa visam si sa conturam profilul lui..omul perfect nu greseste, are mereu o parere buna despre lume toti vad i el un mode si mai presus de toate nimic nu ii e necunoscut.el stie tot

| Slendăriț a răspuns:

Omul perfect,pentru mine inseamna:fara sa gresesti niciodata,rautacios,bun la tot,castigator in toate, zgarcit, ambitios, frica de a gresi, fara copilarie.Eu stiu toate astea fiindca am o persoana asa.

| Prototypul a răspuns:

Daca te-ai fi referit la fizic as fi zis omul perfect simetric adica omul vitruvian insa sunt sigur ca nu te referi la asta.
Toti spun ca nu exista omul perfect, eu zic ca omul perfect a fost Iisus Hristos. De ce? Dativa singuri seama.

| euforiaa a răspuns:

Fiecare persoana are pe cineva pe care il crede perfect..pentru mine omul perfect este mama. Nu cred ca exista un tipar al omului perfect!

| rob12 a răspuns:

Nu exista!

| LiveStar a răspuns:

Omul care isi indeplineste tot ce isi propune si nu are nevoie de cineva ca sa fie fericit big grin

| DanyPavel a răspuns:

Nu exista "omul perfect".

| thekillercatalin a răspuns:

Omul perfect este ca si insusi Dumnezeuwinking sper ca ti-am fost de foloswinking

| Groax a răspuns:

Bun,frumos,curat,aproape cumintehee hee,de treaba,inalt, prietenos, sa nu fie gelos, nu fumeaza, nu bea, destept...
Sunt multe chestii.
Pentru mine chestiile de mai sus reprezinta omul perfect...
P.S:El exista dar inca nu l-am descoperit + Noi toti oamenii nu avem acelasi om perfect pentru a zice ca nu exista de ex la mine existabig grin