| LittleLady a întrebat:

Ce inseamna sa inveti sa fii sincer cu tine insuti?

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să știi să te respecți!
Pa, pa.

| Dreamer a răspuns:

In primul rand sa fi mai modest si mai realist. In al doilea rand sa fi tu insuti, natural... sau sa fi pe placul tuturor cu alte cuvinte.

| sabin89 a răspuns:

Sa fii sincer nu se invata. Ori esti, ori nu esti.

| RAY a răspuns:

Sa fi realist cu tine insuti, sa nu fi altceva ce nu esti, este important sa fi tu insuti nu altcineva

| OnuOnulică a răspuns:

A sti sa te respecti.

| Mihaela1964 a răspuns:

Sa inveti sa te evaluezi corect in orice imprejurare.

| OOOLEOOO a răspuns:

Vrei un sinonim?
Sa traiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te minti, sa nu te amagesti, sa nu-ti gasesti scuze ireale, sa te autoevaluezi in mod obiectiv etc.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Sa fii sincer cu altii.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Sa nu-ti incalci propriile principii

| BlueViP a răspuns:

Nu incerca sa pari in ochii tai ceva ce nu esti. Accepta-te asa cum esti si recunoaste si accepta-ti personalitatea

| acinorev a răspuns:

Sa te evaluezi corect, sa te crezi cea mai buna, sa iti vezi adevaratele defecte si avantaje, sa nu te minti nici pe tine, sa nu te inseli si pacalesti cand ceva in capul striga:,, Nu e adevarat!". Sa te porti cu tine cum te-ai purta cu cea mai draga persoana, sa ai grija te tine, sa nu te amagesti, sa vezi partea reala, logica si rationala a lucrurilor.
Dar fii atenta! A invata sa fii sincer cu tine insuti inseamna si sa iti folosesti imagina, creativitatea si puterea din tine cand logica, fizica si chimia nu dau roade big grin

| AlexAlex23 a răspuns:

Cred ca sa nu-ti incalci propriile principii

| Rebeca21121 a răspuns:

Sa nu te minti cu nimic happy sa inveti sa vezi cu adevarat ceea ce faci si ceea ce esti si orice defect sa fie acceptat si schimbat pe urma daca se poate sa nu iti gasesti scuze pe urmora carora sa fi tu bine sa accepti situatia asa cum este.

| Dreezy a răspuns:

Sa te vezi exact asa cum esti. Atat fizic cat mai ales moral. nu multa lumea isi vede defectele... si prin defecte nu spun kilograme in plus, ci prostie, viclenie, chestii de genu

| ScriptS3 a răspuns:

Sa stii cum sa ai incredere cu tine insuti, sa stii cum sa faci lucrurile ce-ti plac fara ca cel dinauntru sa te impinga in afara lucrului ce-l adori...

| KoropYulyan a răspuns:

Mai intai casa fii sincer cu tine trebuie sa ai o increder de sine stabila si solida! Dupa ce o ai o sa-ti dai seama ce inseamna sa fii sincer cu tine! Pe scurt nu-ti fa promisiuni pe care nu le poti tine! Repetet asa in minte :,, Asta sunt eu si atata pot, si voi resuii sa pot mai mult.

| Danka90pupici a răspuns:

Sa iti dai seama de ceva si sa nu ignori acest fapt...