| anonim_4396 a întrebat:

Este important sa fii sincer cu tine insuti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, altfel n-ai sa poti fi cinstit cu ceilalti.

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Altfel ai fi duplicitar.

eileen
| eileen a răspuns:

Absolut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Obligatoriu, astfel o să ajungi să trăiești propria viață într-o mare minciună.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este important... este obligatoriu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sinceritatea cu tine insuti e o etapa cunoasterii de sine. Exista, insa, capcana resemnarii daca studiindu-te si parandu-ti ca anumite lucruri nu le poti face, nici sa nu incerci a le face.Sa spunem ca te uiti in oglinda, te privesti si iti spui cu sinceritate:"Nu sunt un fat-frumos", sau sa te poticnesti la o informatie care ti se pare greu de asimilat si iarasi iti spui"Nu sunt suficient de inteligent ca sa inteleg asta", s.a.m.d...Important este, cunoscandu-te bine, sa nu crezi ca nu poti fi iubit de cineva chiar daca nu esti fat-frumos, ca poti face o meserie onorabila si in mod profesionist chiar daca nu esti Einstein...Fii totdeauna sincer cu tine insuti pentru a nu fi dezamagit mai tarziu dar in tot ce intreprinzi sa drept tel un dicton pe care ti-l transmit din spusele unei femei foarte intelepte, scriitoarea Marguerite Yourcenar:"Atat cat pot."Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da