| chiftelutacrocanta a întrebat:

A fii tu insuti inseamna a avea puterea de a pune frana creierului prin ratiune in unele situatii, a gandii creativ, a te comporta creativ, a avea un caracter sincer si curajos si a traii mereu sub semnul intrebarii? Ce inseamna pentru tine a fii tu insuti?

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Atunci cand vei fi prea bun, prea sincer si prea dezgustat de oameni ca sa le ceri ajutorul, doar atunci vei intelege ce inseamna sa fiu eu insumi. Nu stiu cat vei intelege tu din asta totusi. Buna intrebarea.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai pentru mine a fii eu insumi inseamna a te comporta cum esti tu de fapt fara sa iti pese de ce cred ceilalti despre tine chiar daca ai defectele tale e bine sa fii tu insuti la urma urmei de ce sa te prefaci ceva ce nu esti ce nu te reprezinta ca persoana pe tine?

| Staind a răspuns:

Ai facut un terci.
Nu. Raspunsul la prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi eu insumi inseamna ca nu trebuie sa-mi ascult decat ratiunea si glasul inimii.Restul nu conteaza.

| chilledzebra a răspuns:

Ce inseamna pentru mine sa fiu eu? Inseamna sa ma bucur de fiecare clipa de fericire, de parca ar fi ultima si de a trai fara teama de ce va urma. Traiesc totul din plin. N-are de ce sa-mi para rau, pentru ca ceea ce am lasat in urma mea e conturul unei vieti reala, cu bune cu rele, de care chuiar sunt mandra. Si stiu ca nimeni din cei pe care i-am cunoscut nu vor putea sa ma trateze indiferent cand voi pleca, pentru ca au ramas cu niste amintiri, cat de cat memorabile. laughing)