| bleakk a întrebat:

Ce inseamna sa porti o discutie filosofica/sa filosofezi? De exemplu in clasa 12 la filosofie ce se face?

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Fiecare om sclintit are cate o teorie. Si majoritatea se bat cap in cap. ei bine, tu o sa studiezi teoriile celor mai importanti filosofi sa vezi ce minte au avut.

| NOBODY a răspuns:

Se face căcat la orele de filosofie. Dacă vrei să stai în bancă și o idioată de profesoară, care are o perspectivă mai restrânsă decât masa moleculară a unui limbric de hidrogen, atunci, da, poți spune că filosofezi. Dar în cazul în care deschizi ochii, stând pe o bancă și observi tot ce te înconjoară, gândind și meditând, ori discutând cu un alt tovăraș, ăla nu-i filosofat, ăla se cheamă chiul.
*palmface* Obiectele astea de studiu mi-au distrus nervii și probabil mi-au dat pofta de băutură. Deci, dacă vrei să filosofezi... meh, mă rog, ai prins ideea. *grabs vodka*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca se vorbeste de niste chestii abstracte asa despre societate, umanitate, bla bla, nu-mi aduc aminte. Oricum nu e cine stie ce.
Restul intrebarii tale cu siguranta il stie sabin89, doar e cel mai ahtiat user dupa asa ceva(discutii filozofice sau cam asa ceva).

| a3e6u9 a răspuns:

Filosofia e un fel de mast*rbare intelectuala, deci asta fac oamenii cand filosofeaza. rahat de TPU, nici nu pot sa scriu mast*rbare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru a3e6u9):

Bravo! Nici nu-ti dai seama cata filozofie ai ej*culat.O spun foarte serios. Eu ti-as da funda.