| UnderPressure a întrebat:

Ce inventie credeti ca ar schimba sau revolutiona lumea?
In genul in care a facut-o roata sau chiar mai puternic decat ea.

Răspuns Câştigător
| anais13 a răspuns:

O mașina cu care sa te teleportezi laughing
Sau dacă s-ar găsi un leac pe care pur și simplu sa-l iei, și sa dispară toate depresiile și supărările din lumea asta. Cred ca oamenii ar Munci mai cu spor și viața ar fi mai ușoarălaughing
și ceva ce ar revoluționa lumea mea, dacă ar exista ceva inovativ cu care poți sa înveți in câteva minute toată materia pentru baclaughing bine e cam fictivă ultima parte, dar nalaughing

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Călătoria în timp și teleportarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă s-ar inventa toaletă Gucci =)

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Clone. Gândește-te puțin cum ar fi. Bine, poate ar fi puțin amuzant pentru unii dintre noi, dar gândește-te cât de periculos ar fi. So..asta e părerea mea. ‘))

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Călătoria în timp presupune că te poți naște înaintea bunicului.
Teleportarea prsupune că poți dispărea dintr-un loc și să apari în altul fără să folosești un drum și să petreci timp pe el
Ficțiuni

Bula
| Bula a răspuns:

Anti-gravitatia.
Stocarea si utilizarea ulterioara al energiei electrice din atmosfera si al energiei solare.
Controlul fenomenelor meteorologice.
Nano-roboti care sa repare orice defectiune a organismului, in scurt timp.
Medicamentul anti-prostie. big grin

| unvecin a răspuns:

Roboți capabili să se multiplice pe ei înșiși (self-replicating machine). Gândește-te cum ar fi să ai o armată din asta de roboți ecologici care să adune plasticul din lume. Și cum ar fi ca situația să iasă de sub control.

Capacitatea de a simți durerea programată roboților ar genera un nou orizont în domeniu. Gen: roboții vor avea grijă de ei înșiși să nu se defecteze ușor. Iar oamenii vor intra într-o serie de dezbateri foarte interesante - de exemplu, câtă durere are voie un stăpân să aplice unui robot.

Posibilitatea de a salva informația dintr-un creier uman într-un mod în care să poată fi prelucrată util de computere sau chiar să poată fi încărcată într-un alt creier uman.

Dispozitive cu informație externă conectate direct la creier, care să te învețe instant cum se fac anumite lucruri.

Dispozitive care să monitorizeze constant ce simte un om și să fie capabile să descopere bolile într-un stadiu foarte incipient.

Accelerator de somn - un dispozitiv care să facă un om să fie complet odihnit și capabil de muncă după un somn foarte scurt, fără riscuri pentru sănătate.

Roboți care să curețe plantele de insecte dăunătoare, fără a folosi substanțe chimice.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru Bula):

O funda aici

| Nilsson a răspuns:

Ar fi multe inventii care ar fi revolutionare:
- computerul cuantic ce ar fi capabil de o putere de calcul mai mare decat toate supercomputerele actuale la un loc
- inteligenta artificiala care sa depaseasca capacitatea de gandire a unui om
- rachetele pe combustie nucleara ce ar face calatoriile interplanetare fezabile
- reactorul de fuziune nucleara ce ar rezolva problema consumului de energie al omenirii