| Roxanabuiltforsin a întrebat:

Ce meserii poti Practica Daca esti la Profilul Stiinte Sociale Bilingv Franceza?

3 răspunsuri:
| bye a răspuns:

Conteaza mai putin ce liceu faci. Adevarata calificare ti-o faci in facultate si pe urma la locul de munca. Gandeste-te mai bine unde vrei sa dai la facultate, un liceu nu-ti asigura un loc de munca, si din pacate mai nou nici o facultate.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Poti face orice facultate doresti(mai tarziu sa ajungi sa ai si o meserie), nu conteaza ce profil termini.Intr-adevar daca vei fi la acest profil la care faci multe ore de istorie,romana,psihologie,engleza si franceza pentru ca esti la bilingv,pe viitor cand te vei hotari asupra unei facultati,daca urmezi una in legatura cu ce ai facut tu in liceu de exp drept,psihologie,de geografie,de istorie, de litere iti va fi mai usor pentru ca vei avea baza din liceu si nu te vei chinui chiar asa de mult, insa daca de exp tie iti place biologia poti da la medicina cu toata ca iti va fi greu pentru ca din cls 11 nu se va mai face.Mult succes pe viitor!

| Optimus7 a răspuns:

Psiholog sau ceva in legautra cu limbi(profesor traducator etc)