| ShockyPunk a întrebat:

Ce facultate poti urma dupa profilul filologie bilingv sau stiinte sociale? (in Galati)
Cam cu ce meserii te poti alege?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

| Corina a răspuns:

Dupa terminarea liceului, profil filologie bilingv poti urma: Facultatea de litere (profil: romana-engleza, romana-franceza, engleza-franceza, si parca italiana), Facultatea de Drept, sau Facultatea de Actorie si Arta cinematografica. Cu profilul stiinte sociale poti face Facultatea de Stiinte Sociale si Administrattive; Relatii Internationale si Studii Europene; Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială; Facultatea de Stiinte Sociale si Politice;

| robert1998 a răspuns (pentru Corina):

Foarte folositor raspunsul tau din care m-am inspirat si eu! Iti multumesc happy

| Corina a răspuns (pentru robert1998):

Cu multa placere! Ma bucur ca am fost de ajutor si altor utilizatori TPU.