| anonim_4396 a întrebat:

Ce metode de sinucidere știți?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
26 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să te îndopi cu cadavre şi secreţii ale altor animale (din seria "sadomaso").

Bula
| Bula a răspuns:

Sa iei imprumut bani de la camatari pentru construirea unei case si sa joci banii la pacanele. big grin

| Bacemi a răspuns (pentru Bula):

Să ne trăiești domn Bulă!

| RAY a răspuns:

Sinuciderea e o lasitate parerea mea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mă bucur!
Eroule!
((

| anonimg a răspuns:

Daca este de sinucis ceva, atunci ar trebui să fie chiar gândul sinuciderii.
Dumnezeu este prea bun, prea milos ca să nu vadă suferințele noastre. Nouă ni se pare că suntem singuri în astfel de momente, dar nu este asa. El suferă împreună cu noi si dorește ca să ne sprijinim pe El măcar în aceste clipe.
El îngăduie suferința spre binele nostru; dar niciodată nu o va lăsa mai mult decât am putea-o suporta.
Aceasta este calea. Să mergem pe ea sprijinindu-ne pe Acela care nu ne va dezamagi niciodată, chiar dacă nu vedem sfârșitul de la început.
Pe genunchi, cauta-L pe Dumnezeu în rugăciune. In cuvintele tale stai de vorbă cu El. Crede că El te ascultă și stie ce ai sa-I spui mai înainte de a rosti cuvântul, fie în gând, fie cu voce tare.
Crede că Tatăl ceresc te iubește, si ca va răspunde cererii tale, tocmai ca să te increzi in El. Si după nevoia ta, te voi susține si eu in rugăciune.
De un singur lucru ai nevoie: să crezi că cerul te iubește. Nimic mai mult nu trebuie să faci.

| anonim_4396 explică (pentru anonimg):

Mi-ai castigat increderea de la "Daca este de sinucis ceva, atunci ar trebui să fie chiar gândul sinuciderii." rolling on the floor Caci ai mare dreptate, trebuie sa-l sinucidem(pe gand). Gandul sinuciderii TREBUIE sinucis laughing

P.s. Unii se vor prinde... happy

| Donsavas a răspuns:

Deja ți au fost enumerate cele mai eficiente metode de sinucidere sau mai bine zis cele mai bune modalități de eliminare a tot ce este inutil în viața ta.

| untu a răspuns:

Nici sa nu te gandesti sa te sinucizi ca este un pacat mare! Viata este darul LUi Dumnezeu si ar trebui sa-I multumim in fiecare zi! De ce vrei sa te sinucizi? Ai vreun necaz sau ce, esti disperat ca ai nevoie de ajutorul cuiva? Impartaseste-ne si noua, incercam cum putem sa te ajutam! Esti depresiv? Depresia te impinge la sinucidere!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Da mama cu stica'n mine
Ca postasul nu mai vine
Alocatia sa-mi vina
Sa plec la mare c'o vecina

| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Românu' s-a nascut poet,
Si tot poet ar vrea sa moara,
O moarte demna pentru el,
Ar fi sa bage capu-n smoală.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Soarele s-a suparat
Pentru ca's "bronat" de soarta
Dar am un cazan in iad
Tot la fel cu-al tau, din poarta.winking laughing tongue

| danutzu96 a răspuns:

Sa te uiti la Bravo ai stil! De ce vrei sa faci asta?

| Mclaren12 a răspuns:

Supravietuiea.

| Mclaren12 a răspuns:

Bravo geniule, da-i unui depresiv idei despre cum sa se sinucida.

| anonim_4396 explică (pentru Mclaren12):

Nu e ca si cand nu se gasesc o mie altele pe net. I-as fi scris si eu, dar mi-e prea lene...asa ca doar ma uit la ce scriu altii. Dar crede-ma ca un gand de sinucidere nu e influentat de ce se va scrie aici. Daca intr-adevar ar vrea sa se sinucida, noi am putea sa nu-i zicem nimic si tot ar face-o. Iar daca nu ar vrea, am putea sa-i dam toate ideile si n-ar face-o.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 1 iti raman oasele. Daca am fi si noi asa smecheri ca aia din filmele politiste americane, ai putea fi identificat dupa amprenta dentara happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Balena albastră. Te şi distrezi în felul ăsta.

| Jo17 a răspuns:

Vrei sa faci asta? E cea mai mare greseala. Si ce o sa castigi dupa?

| Jo17 a răspuns:

Gandeste-te ca sunt alti oameni care se lupta sa traiasca si doctori care se chinuie sa ii faca sanatosi pe pacienti.

| Mimo2 a răspuns:

Il chemi pe Pomohaci!
Te rezolva laughing

| JDBere a răspuns:

Te uiti tv

| FlorinFRN a răspuns:

Sa stai fara telefon o zi, credema...nu am rezistat.

| Biancabyby23 a răspuns:

Cianura
Monoxid de carbon
Spirt
Supradoza pastile
Supradoza droguri
Spanzurat
Aruncat de pe cladiri
Inecat
Infometare
Deshidratare
Inpuscat
Tăiat în sus pe vene
Injectat aer
Sper ca te-am ajutat!