| micutsaa a întrebat:

Stiti cateva metode de sinucidere nedureroase?
PS:Am 12 ani.

Răspuns Câştigător
| AnyAnA99 a răspuns:

Si eu am 12 ani(dar nu ma joc cu poneii cum spun alti utilizatori de aicilaughing ).E cea mai mare "prostie" (ca sa zic asa) sa te sinucizi! Ai o viata intreaga in nainte! Gandeste-te:o sa ai o familie, poate o sa-ti faci mai multi prieteni (etc) si tot felul de alte lucruri bune...Eu la varsta ta ma gandesc la viitor, ce o sa ma fac cand o sa fiu mareeehappy, sau ce fac cand vine vacanta, ma gandesc la tot felul de lucruri interesante.Eu zic sa nu faci aceasta greseala:gandeste-te cum ar reactiona rudele cand ar vedea.Mai bine admira tot ce e in jurul tau si cate lucruri frumoase pot fi pe aceasta lume! Acum cred ca iti par o persoana foarte norocoasa pe care toti oamenii pe care ii cunosc se comporta frumos cu mine, am o multime de prieteni, bla bla bla...NU este asa, nu am nici eu tot ce imi doresc, chiar din multe privinte sunt o persoana ghinionistabig grin.Dar asta nu ma face sa stau toata ziua trista, sau sa ma gandesc la asa ceva(laughingnici vorba).Ma bucur cu ce am. Sper sa treci peste asta cu ajutorul lui Dumnezeu! Succes!happy

| Marian_Dima_1998 a răspuns (pentru AnyAnA99):

Nu exista dumnezeu!
e doar pretext pentru a prosti oamenii

22 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Hello? esti loca? stai potolita!

| ewygirl a răspuns:

De ce vrei sa te sinucizi? Viata asa cum e ea trebuie traita. Dumnezeu ne da viata si doar el ne-o ia.Nu fa prostia asta! Daca vrei sa povestim lasa-mi un mesaj in privat!

| xCherri a răspuns:

Tavy100 nu a specificat ca vrea neaparat ea sa se sinucidahee hee
Dar chiar daca ai vrea tu sa te sinucizi, revinoti fato!
Si eu am incercat sa ma sinucid, dar nici cum nu puteamstraight face Eu zic ca merita sa traiesti, daca nu te gandesti la tine macar gandeste-te la cei din jur ce o sa sufere dupa tine.
Bafta! Si proasta alegerewinking

| Broadband a răspuns:

Ba frate mai terminati cu sinuciderea asta
sunt atatea intrebari stupide pe TPU: "cum as putea sa ma sinucid fara sa ma doara" sau "spuneti-mi metode bune si garantate de sinucidere"
numai lasii recurg la viata, stai potolita si vezi-ti de scoala, prieteni, mai tarziu iti vei aduce aminte: ba ce prostie era sa fac la 12 ani,
vei regreta enorm daca te vei sinucide,
de acolo nu te mai intorci...

| cherrybomb a răspuns:

. sunt mult oameni care au diferite boli sau handicapuri, si nu au o viata suoara, iar tu cand ai tot ce iti doresti vrei sa te sinucizi, bagati un cutit in inima si termina cu totulwinking
multi oamnei nu au o sansa la o viata linistita

| DanAmarandei a răspuns:

Bun, sa zicem ca gasesti o metoda. Dar daca dupa aceea te va durea moartea in sine? Pentru totdeauna?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Sa nu te sinucizi, uite o marturie a unei surori in Isus care era sa ajunga in iad, Biblia spune, nu ucide!
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
ultimul video din playlist.
Ai grija ce faci, Isus te iubeste, nu face asta.Ai viata asta sa iL iubesti pe El.
may God bless you

| Inutza0102 a răspuns:

Mananca otrava! bafta! funda?

| Inutza0102 a răspuns:

Manaca otrava! bafta!

| Vasy10 a răspuns:

Fetele de varsta ta ar trebui sa se joake pe jocuri cu barbie, sa deseneze unikorni si sa se uite pe minimax.Nusa se gandeaska cum sa se omoara ar trebui sa fii plina de viata la varsta ta.Bafta in continuare lasa kandurile astea.

| DenisaAbdn a răspuns:

Nu trebuie sa iti spunem metode de sinucidere sau sa-ti dam motive sa nu te sinucizi ci cred ca este obligatia ta de a-ti gasi singura motive de a trai din plin fiecare zi, de a oferi ceva celorlalti si de a-ti oferi ceva tie.
Daca postarea ta e o forma de a cere ajutor, daca te confrunti cu o problema adevarata, cauta ajutor in familie, la prieteni, la cei foarte dragi si de incredere.

| Tavy100 a răspuns:

Du-te la un phsiholog, dc vrei sa te sinucizi? Exista cateva metode de sinucidere nedureroase doar ca nu ti le zic, daca la varsta de 12 ani vrei sa te sinucizi... gandeste-te ca esti tanara, poti sa ''íei totul de la capat'', daca esti intr-o depresie spune cuiva, ca daca te sinucizi vei fi vesnic chinuita, o sa faci familia si prieteni sa se simta groazinic, sa se intrebe cu ce au gresit, altii te vor batjocori, si probabil vei ''putrezi'' in iad.

| MeGusta a răspuns:

Asculta "muzica" house. that'll do it.

| Anaxor96 a răspuns:

Da-te cu capu de pereti pana iti vine mintea la cap, copchil prost! x-( eu la varsta ta ma jucam cu papusele si tu deja vrei sa te omori? Daca s-a intamplat ceva grav vorbeste cu mama ta sau cu tatal tau sau cu un psiholog!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Pana ajungi la actiuni drastice, hai sa stam de vorba.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| BiscuiteeeMoale a răspuns:

Ps. Ai ceva in capu ala? Sau e gol? Dumnezeu ti.a dat viata ca sa o traiesti nu sa te omoril-) Se vede ca ai 12 ani...

| Marian_Dima_1998 a răspuns:

Daca nai murit iti spun eu una ne dureroasa o sa o incerc eu maine

:iei o seringa si iti injectezi 5 ml de aer si astepti cateva min si mori

| Marian_Dima_1998 a răspuns:

Eu am 14 ani

| Ionela08 a răspuns:

Nu exista Dumnezeu? Si tu cum ai aterizat aici? Crede-ma ca am avut si eu probleme cu carul uite-te la ultima mea intrebare era tot de genul asta. Am ajuns si eu la concluzia ca nu se merita. Ai o viata inainte. Eu am incercat multe metode dar degeaba.

| Mario_Ignat_1980 a răspuns:

Vai de capul tau de terminata de 12 ani care gandeste de parca nu ar mai avea nimic pentru care sa traiasca, asa ca taci in puta mea cu vrajeala asta de depresiva si pune burta pe carte ca dai dracu examen

| realitatea a răspuns:

Sinuciderea nu e o solutie. Corpul uman rezista la acest stres pe care vrei sa il induci! Faza cu aer pe vena duce la comotii cerebrale, rar da rezultate cu cate un inferct, dar ajungi de multe ori la paralizie, si te vei chinuii toata viata. Renuntati sinucidere nu e o solutie!