| SergiuMD a întrebat:

Ce ne asteapta dupa moarte?

18 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pe barbati cuminti si piosi ii asteapta cate 50 de virgine, pe cei ca mine ii asteapta sefu' la Purgatoriu sa-mi frece... pardon sa-mi corecteze constiinta.

| Vizitiul a răspuns:

Un pamant umed, cu viermii din dotare in el. Asta-i o certitudine.

| ramona30 a răspuns:

Oamenii cu adevarat puternici stiu ca nu ne asteapta nimic dupa moarte. Nu s-a intors nimeni sa ne spuna ca ar exista ceva. Acum, e dreptul fiecarui om sa spere ca existenta fizica e separat de cea spirituala. Cel mai bine e sa traiesti ca si cum nu ar mai exista nimic dupa moarte.

| NoChanceForUs a răspuns:

O alta viata.Si inca una.Si tot asa pana te inveti minte si o sa inveti indeajuns de multe incat sa poti deveni una cu "universul".Sau cel putin asa spun budistii.

| DorelSudoru a răspuns:

Pamant.

Răspuns utilizator avertizat
| Măcrin a răspuns:

Dar esti sigur ca vei muri? poate ca n-o sa mori niciodata...

| κλάους a răspuns:

NE asteapta o alta viata. O sa reincarnezi, o alta viata, copil mic din nou. Nu se stie nimica despre reincarnare pentru ca o data ce mori, sufletul se duce, prin lumea astrala, sti ca se spune ca 40 de zile dupa moarte sufletul unui mort se afla in preajma casei... uite, aici e, aici este prb cand vezi o fanta sa miste un cutit, sa deschida usa, sa sparga ceva. Ele ne pot vedea, dar noi nu. Dupa aia sufletul se duce intr-un loc, si reincarneaza, poate intr-un bebelus, poate intr-un om mai batran care o patit ceva si o iesit sufletul din corp (cazuri rare). Dar inainte sa reincarnam stim, vedem, simtit si neaducem aminte din viata de pe pamant, dar dupa ce reincarnezi nu, pentru ca esti un copil, un copil care o sa invete sa citeasca, sa mearga, sa mange, sa vorbeasca, etc. Sunt cazuri in care multi si-or adus aminte din viata anterioara. Cam asta as putea sa spun eu dupa ce am citit milioane de lucruri pe netwinking

| Deeaa a răspuns:

Rai sau iad si alta viata! Sufletul nu moare niciodata

| αℓє a răspuns:

Pai...
Nu stiu.
Nu am trecut de moarte.
Dar cu siguranta:
Iad-Arzi in flacari pe vesnicie.
Rai-Viata frumoasa!

| ClaraConstiantin a răspuns:

Rai si iad amandoua despartite de o maaaaaaaaaare prapastie.
Cei care au murit stau la poarta raiului asteptand-usi judecata vietii. Cand iti va veni randul tau toata viata ti se va arata chiar si acest moment si daca faci fapte rele se aduna si cazi in flacarile iadului unde diavolul iti va manca sufletul si nu vei mai traii si a 2-a viata. Daca ai facut multe fapte bune poarta raiului se va deschide si vei intra. Asa ca ai grija, bafta in viatawinking.

(Ce ti-am spus mai sus sunt cunostintele mele generale invatate la ora de religiewinking )

| bangau91 a răspuns:

Dupa moarte ne asteapta o alta viata! spre deosebire de viata de pamant dupa moarte o sa traim vesnic happy...asta o spun dupa cate stiu de la religie

| Muciletă a răspuns:

Nu știm.Nu s-a întors nimeni să ne spună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O luunga asteptare cu fata in sus si minutele pa piept, a judecatii faptelor noastre si o repartizare in locul pe care l-am ales impreuna cu stapanul caruia am slujit pe timpul vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne asteapta inca o viata, eu cred in reincarnare, pacat ca nu se transfera si toate cunostintele noastre la urmatoarea viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai uitat Purgatoriul. happy

| MàdàMàdàlina98 a răspuns:

Bau bau laughing

| ellacutegirl12 a răspuns:

Dupa moarte mergi in rai sau iad(depinde ce fapte faci) Rai-Un loc foarte frumos cu multi copaci infloriti,o viata frumoasa Iad-Un loc intunecos cu mult foc,o viata urata... P.S. nu cred ca vrei sa ajungi in iad,asa ca mai bine sa faci fapte bune,sa nu injuri(furi,ucizi), sa iti cinstesti parintii(vei trai foarte mult timp pe pamant, etc(Cele 10Porunci Dumnezeiesti, Cele 5 Porunci Bisericesti, Cele 7 Taine, etc) cel mai bine sa te rogi tot timpul daca nu vrei sa mori... sper ca te-am ajutat! happy