| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeți că ne așteaptă după moarte? Există o speranță sa mai existe ceva după?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

Dupa moarte nu mai e nimic. Cine spune ca mai e ceva trebuie sa vina cu dovezile.

| DonEduardo a răspuns:

Da, si ar trebui sa crezi daca esti crestin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia susține că există viață după moarte; dar în altă formă!
Spirituală!
Ori în iadul veșnic, ori în Împărăția Veșnică! (Rai)
Există tot felul de mărturii și experiențe cu oameni care au fost în moarte clinică, și care au mărturisit că s-au trezit ca dintr-un somn văzându-și trupul mort!
Din păcate nu poți ști 100% sigur până ce nu mori!

| Green66 a răspuns:

Ne așteaptă un sicriu și o groapă.
La a două întrebare îți voi răspunde după ce mor, mă voi întoarce special pentru a-ți răspunde la această întrebare.

| EcceHomo a răspuns (pentru Green66):

Am întrebat 100 de români, jumătate din ei speră, și își doresc, să fie arși. big grin

| Green66 a răspuns (pentru EcceHomo):

În acest caz nu vor fi "înmormântați creștinește" și automat nu vor avea acces în rai.
Vrei sa întrebăm și 100 de preoți? Cred că 80% din ei își doresc sa fie arși. laughing

| EcceHomo a răspuns (pentru Green66):

Mă întreb, pentru arși se tine slujbă? thinking

| Green66 a răspuns (pentru EcceHomo):

Probabil nu în biserică, e ciudată chestia asta, cel care arde sau se arde de la o vârstă fragedă nu dorește să țină slujba pentru cineva care a fost incinerat... Niște satane in sutane!