| AvalohAlyn a întrebat:

Ti-e frica de moarte? Ce crezi ca te asteapta dupa? Absolut nimic sau "ceva"?

2 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu, nu mi-e frica de moarte fiindca stiu ce ma asteapta "dupa", problema e la tine ca tu NU sti ce urmeaza dupa si sigur NU ai sa afli daca ramai in situatia in care te complaci (ca marea majoritate dealtfel).

| chuckmanson a răspuns:

„Nu mi-e frică de moarte. Am fost mort milioane şi milioane de ani înainte de a mă naște și nu am suferit deloc din această cauză."
-Mark Twain
„Mă aștept ca moartea să nu fie nimic și, pentru faptul că mi-a eliminat toate fricile posibile de moarte, sunt recunoscător ateismului."
-Isaac Asimov