| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre un țigan care studiază filozofia sau medicina?

20 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

O parere foarte bune. e dificil pentru tigani sa urmeze o facultate pentru ca unu la mana fie sunt foarte saraci si needucati si fara viitor fie sunt manelari mega bogati fara niciun interes in nimic. poate generalizez dar din cate observ eu, majoritatea se impart in astea doua categorii, cu exceptii desigur
http://ro.wikipedia.org/wiki/M%C4%83d%C4%83lin_Voicu

Janina
| Janina a răspuns:

Respect pentru ca doreste sa isi depaseasca conditia.

| ThePoet a răspuns:

Un neamț în Bulgaria.

| ThePoet a răspuns (pentru ThePoet):

Sau ca un arab în Islanda.

| 愛日本 a răspuns:

Foarte bine face.
Decat sa stea si sa traiasca in mizerie sau furt toata viata.

| GoguSteriade a răspuns:

Tot tigan ramane.

| Vladuthz a răspuns:

Aceeasi parere care as aveao si despre tine sau oricare alt om care ar studia asa ceva.

| oliviaaa a răspuns:

Ce e rau in asta? mai bine toti ar trebui sa ia exemplu de la asa tigani, bravo lor

| neutrino a răspuns:

Aceeasi parere pe care o am si despre orice om care studiaza. Am o parere mai putin buna despre oamenii care pot studia, dar nu o fac.

| Wøodenpints a răspuns:

Îl gazăm în halat de doctor.

| Crucified a răspuns:

Ce intrebari stupide poti spune sad

| ir3al a răspuns:

laughingCe chestie, si daca e tigan nu are voie sa traiasca o viata normala?laughingIn fata lui Dumnezeu suntem toti egali! Asta e lege.Cat despre filozofie sau medicina, are dreptul! Pana la urma sunt multi oameni celebri din Romania care sunt rromi. Oricum, ar fi un om care are mult respect din partea mea!

| Emilian601 a răspuns:

Tot Respectul...

| Smerix a răspuns:

Ar trebui sa fie un model pentru toti.Alti romani nu fac nimic in viata.Foarte bine! Are respectul meu.

| AlexMrs a răspuns:

Vericule te-ai pus pe intrebari nebune pe TPU? laughing

| AlexMrs a răspuns:

Mercedesu ala decapotabil alb a lu fratetu ala cu geaca albastra il mai aveti? laughing (din intrebarile anterioare)

| Ahead a răspuns:

Respect ca nu merge la "ciordiles"

| OKMaui a răspuns:

Cand isi termina studiile (nu sa vorbeasca doar asa, sa se afle in treaba) si nu are un caracter infect, atunci il voi respecta si eu. Deocamdata, pentru mine ramane doar un jeg care ma amuza mult.

| s96 a răspuns:

Daca traieste onest si munceste il respect

| ponoranian a răspuns:

Multi o iau intr-o badjocura dar din partea multor calcultati si un pic care se gandesc ce fac spun,, cinste lui ca poate sa mearga acolo si il duce capul" nici o data nu te lua dupa asta! succes sper ca te ajuta raspunsul