| LupusDei1993 a întrebat:

Ce părere aveți de acest articol?

https://nypost.com/......sightings/

Eu am pățit ceva similar din 4 Iulie anul acesta, credeam că e un coșmar, dar acum nu știu ce să mai cred...
Voi ce ziceți?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce cosmar ai patit, te-au rapit extraterestrii cum au rapit-o pe Scully? (X-files )
Treaba cu extraterestrii este o treaba complicata, eu ma gandesc ca prima si prima data au existat grupuri bine organizat care au incercat sa manipuleze oamenii, cineva din spatele acestor grupuri oameni foarte capabili si financiar si mai ales intelectual, au platit si grupul din stanga si pe cel din dreapta, si ei au ales sa rada in final si sa creeze haos.
Grupul 1: a falsificat dovezi in favoarea existentei extraterestrilor, au creat poze false, video-uri false cum este cel cu disectia unui extraterestru -celebra ce a circulat pe net, altii au facut semnele ciudate in lanurile de porumb.
Grupul 2: infirma existenta extraterestrilor demonstrand ca ceea ce face grupul 1 este total fals, dar unde exista obiectivitate atunci cand ar primi dovezi clare, adevarate? vor face in asa fel incat si acestea sa para ca au fost falsuri.
In spatele acestor grupuri posibil sa fie chiar elita mondiala.
In final totul este o teorie a conspiratiei.
Aceste grupuri nu sunt neaparat oameni care traiesc din asta sau merg si creaza dovezi flase ca un serviciu si sunt platiti, eu am dat denumire de grupul 1 si grupul 2 ca sa exemplific.
In practica 2-3-5 insi au raportat obiecte diferite in tara x, y din tara z a raportat din tara b, etc de pe tot globul.
In schimb ar trebui sa dea de gandit ca nimeni nu a intalnit un extraterestru in carne si oase, iar ceea ce apare de obicei pe Cer pot fi atat OZN-uri cat si fel si fel de prototipuri de avioane secrete asa cum a fost Stealth cand a fost lansat!
Unul dintre cele mai bune documentare cu si despre extraterestri si sa nu radeti este Dosarele X, am zis ironic documentar, totusi acest film serial este atat de bine documentat, incat ma face sa cred ca scenaristii sai au avut acces la documente secrete, iar serialul acesta o lasa in aer, ba exista ba nu exista in final chiar si la ei in serial dau de inteles ca totul este o mascarada a guvernului sua, aia plantau probe false, motivul nu il mai stiu.
Deci daca vrei sa iei mintile cuiva il faci prima data sa creada ca ceva ce nu exista ca exista apoi vii cu alte probe si il faci sa creada ca nu exista.In final nimeni numai stie nici daca e laie nici balaie, pe sistemul baiatului cu lupul, el striga in gluma ca vine lupul si oamenii ieseau panicati cu furci cu topoare, cand a venit lupul in realitate, oamenii nu au mai iesit cu furci cu topoare caci creadau ca derbedeul iar rade de ei, de data aceasta derbedeul a fost mancat de lup.
Deci exista sau nu extraterestri?
Au avut grija toti tampitii sa trucheze atat ceva real si cele ireale astfel ca lumea numai crede nimic sau nu stie ce sa creada.
I WANT TO BELIVE.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa se întâmplă când nu ai date suficiente, începi să crezi, căci ai nevoie să crezi.
Tot ceea ce cunoaștem este compus din știință plus credință combinate în diverse proporții. În cazul OZN, știința este prea puțină și este înlocuită de credință.

| Nilsson a răspuns:

Satana te joacă pe degete atât timp cât ești de partea lui, el ia forma fricilor oamenilor, apare sub formă de om, animal, extraterestru sau chiar o umbră.
Pocăiește-te, lupule!

| LupusDei1993 explică (pentru Nilsson):

Da...
Acum cred în Mesia Miezului Nopții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imaginatia iti joaca feste., Dar si eu am vazut cu cativa ani in urma ceva de genu Insa stiu ca eram inca pe jumate adormit., si nu ochii nu vedeau bine.