| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de astronomie/astrologie?
Mie îmi plac amândouă, îmi dau o senzație de mister, de fascinație, de contemplare.
Dar vouă?

Răspuns Câştigător
| Turbo223 a răspuns:

Astronomia e stiinta planetelor si a stelelor/corpurilor din univers.E interesanta, dar grea. Astrologia imi place pentru ca spune intr-un fel ca aceste corpuri ceresti ne afecteaza inclinatiile spre anumite intamplari/evenimente si propia personalitate. Totusi nu cred in ea dar imi place sa o citesc iar cu unele chestii chiar m-a prins bine laughing

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică:

Forza Otelul Galați atuncibig grin

| sabin89 a răspuns:

Mm... nu mă dau în vânt după ele. Mie îmi place fotbalul.

| T0T a răspuns:

Astronomia este știința și, într-adevăr, ca lumea însăși, aceasta este fascinantă. Astrologia e o poveste. O savurez și pe ea cu plăcere, dar doar în jocurile video sau în orice fel de reprezentări de povești unde există un lore bogat și unde planetele, stelele chiar, înseamnă, semnifică ceva, cum ar fi în The Elder Scrolls.

| Hyperion7 a răspuns:

Asemenea! Și pe mine mă fascinează, in special astronomiabig grin

| Theo94 a răspuns:

Astronomie = stiinta
Astrologie = pseudostiinta

Astronomia mi se pare interesanta, afli despre univers, multivers (daca exista) si locul tau in univers.
Astrologia stiind ca este o pseudostiinta merita sa o studiezi ca si cum ai studia o religie, un anumit tip de credinta, etc.

| EliLeli a răspuns:

Am o parere buna tare. Mie imi da senzatia buna.