| SaveTheNature a întrebat:

Ce parere aveti de faptul ca:
1.In Africa se moare de foame, si in alte tari unii beau sampanie de 100.000 de euro, si au masini de 1 milion de euro?
2 Ce parere aveti ca unii va ucid pe strazi parintii, fratii, copii sau partenerii, in accidente cauzate de vitezomani carora nu le pasa ca urmeaza sa ucida?
3. Ce parere aveti de faptul ca drogurile ucid(si au fost interzise), dar desi tigarile, coca cola, e-urile ucid lent dar sigur, si nu au fost interzise?
4. Ce parere aveti despre cei care lupta pentru asi atinge scopul indiferent de mijloace, fie ca e ura, dusmanie, furt, sau minciuna, razbunare?

Răspuns Câştigător
| Coconutz a răspuns:

1,2,3,4. Singurul raspuns pentru toate este societatea. Din cauza societatii in care traim apar aceste probleme.

22 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Asta-nseamnă capitalism şi capacitatea unora de a reuşi versus incapacitatea altora. Nu e nimic în neregulă.
Am şi eu foşti colegi cărora nu prea le place munca şi trăiesc acum cu 200 ron/lună dar serios că nu mă simt deloc nasol pentru că eu o duc mult mai bine.
2. Ăsta e deja un fetiş cultivat de mass-media cu vitezomanii. Accidentele se întâmplă şi deseori nu e doar vina şoferilor (care uneori chiar nu merg cu viteze mari dar tot "vitezomani" îi numeşte mass-media de pe la noi).
3. Poţi să dai exemple şi din prima categorie? Nu de alta dar de pildă marijuana are multiple aplicaţii terapeutice. La fel şi heroina şi alte opiacee (oxicodeina, de exemplu) care sunt folosite constant şi au cele mai bune rezultate în tratamentul diferitelor afecţiuni (reumatismul de exemplu). Dacă e să priveşti în tragic, aşa cum o faci tu, totul ucide. Inclusiv respiratul în exces.
4. Sunt oameni care ştiu ce vor.

| SaveTheNature explică (pentru kongeriket):

Inca unu care doar se contrazice, of cata inteligenta.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

1. Chestiune de determinism geografic, aia nu au ales unde sa se nasca, pur si simplu, acolo au aparut pe lume. Sa stii ca nu e cazul sa faci comparatia asta, cu exemple diametral opuse, faptul ca ai abonament la Internet si caldura in casa, te face mai bogata decat ei. Ce parere ai de asta?
2. Iarasi acest -va-, din care deduc ca tu te excluzi si e imposibil sa ti se intample tie, ci numai noua, prostimii?
3. Ai vazut vreodata un drogat in sevraj? Ma gandeam eu...
4. O parere proasta, desigur.

Răspuns utilizator avertizat
| justitiarul a răspuns:

1.Fiecare cu norocul lui! Niciodata lumea nu poate fi egala!
2.Idioti si pericole vor exista mereu, totul e sa nu fii la locul nepotrivit in momentul nepotrivit.
3. Tentatiile nesanatoase exista si vor exista la orice pas, depinde de tine ca om, sa alegi daca vrei sa traiesti sau sa mori.
4."Lupta pentru existenta". Traim vremuri grele in care fiecare renunta la ce poate:la mancare si bani sau la moralitate.Un lucru e de mentionat insa:cei care renunta la moralitate niciodata nu vor sfarsi bine!

| Wehrmacht a răspuns:

1.Nu toti au aceleasi conditii.
2.Americanii,rusii si altii care testeaza arme nucleare le testeaza in oceane, cand au atatea tari care merita distruse pentru ca sunt pline de imputiti ucigasi.
3. Fata de drog, daca beau o cola sau mananc ceva care contine e-uri nu pun mana pe arma si incep sa trag la intamplare si nici nu devin violent.
4.Atata timp cat e legal ceea ce fac e totul ok, bravo lor ca stiu sa isi atinga scopul, dar cei care ucid fura si altele e alta poveste...

| SaveTheNature explică:

Hi! Sunt M nu sunt Fwinking. deci iar te-ai pripit.

Stiu cum se scrie Einstein, e greseala la tastare happy,si tu ai mai facut greseli de genul,dar nu ti-am atras atentia ca sa ma dau mai nu stiu cum.(astea sunt greseli pe care le gaseti la cine vrei, chiar si la tine, cu toate ca esti foarte inteligent)
1.Intrebarile pe care le pun eu pe TPU,de obicei le pun pentru a afla pareri(imi fac o idee asupra mentalitatii unora si altora,parerea celorlalti conteaza pentru mine,pacat ca nu sunt si batrani pe site ca am pricepe multi,multe lucruriwinking,,si doar cateodata raspunsuri.Pot simplu da search pe google, si pot afla multe lucruri pe siteuri de specialitate.
Stiu ca in Africa, politicienii sunt mai corupti decat ai nostri.Sensul intrebarii mele este:
Nu ma refeream la Africa in mod special(ci erau exemple,sa aduc aminte unora,ce inseamna "greu" si ce inseamna "bine". Deci unii mor de foame,de sete, altii nu mai pot de bine.Ei nu sunt lasati izebeliste de conducatorii lor, ci de intreaga omenire. Tarile bogate traiesc pe spatele celor sarace.Si asta e adevarul.
2.Vitezomanii inca nu ti-au ucis inca un membru al familie? Nu cred ca ti-ai dori.
3.Si tigarile ucid,si multe alte consumabile,dar nu sunt interzise, pentru a imputina populatia, mai ales ca gasesc destui care sa le consume.Deschide ochii.
4.Alea sunt calitatile unui vitezoman,care iti calca familia cu masina,si la celor care te fura zi de zi, si iti dau otrava de mancare profitand de faptul, ca unii ca tine sunt orbi deabinelealaughing
Facultatea de horticultura in cadrul USAMV- IASI
Facultatea de Chimie in cadrul Universitatii Alexandru Ioan Cuza-Iasi.(deci iar te-ai pripit)
Momentan lucrez ca inginer in constructii in Londra.Cum de? Am si o Diploma in Setting out Engineer,in cadrul colegiului ENKA.
Vrei sa ma mai laud? intra pe you tube,scrie acolo Cristiano-Feel you(si vei gasi o melodie,tot cantata de mine)compozitie personala. aparitii tv, etc.
Deci o mega-activitate cu care putini se pot lauda.
Momentan sunt casatorit,si copilul se va naste in martie.
Nu as fi vrut sa ma laud dar chiar ma-i tras de limba.
Sau nu crezi nici astea cum nu crezi in Dumnezeu? Numai ca astea sunt materiale, si le pot dovedi, din pacate.

| SaveTheNature explică:

Viitorul e incert nu-i asa?, iar te-ai pripit.Da momentan sunt casatoritwinking

| SaveTheNature explică:

Cum spui tulaughing) mai rasfoieste.Baga marewinking

| fihao a răspuns:

1 Trist 2 nenorociti sunt cei ce le dau carnetele 3 sunt bune aprox 10 ani fiecare dupa te ia cu dureri 4 asa ar trebui sa fim toti

| Costiiiii a răspuns:

1. Ghinion. Mai sunt si oameni bogati care doneaza si adopta. Doar pentru ca un om are bani nu'i poti spune ce sa faca cu banii! 2. Idioti.Nu ai ce sa le facistraight face 3. Tigarile, sucurile acidulate, e-urile si alte prosti din astea aduc bani. Pe pachetele de tigari scrie : Tigarile distrug sanatatea. Daca omului nu-i pasa.thinking 4. Alti idioti!