| Bibbu a întrebat:

Ce parere aveti despre razbunare?

Răspuns Câştigător
| Purgatoriu a răspuns:

Ador razbunarea dar nu ma razbun din orice prostie. Ea trebuie folosita cu [,] cap.

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Răzbunarea este arma prostului (violența naște violență - este un cerc vicios), dar dacă totuși se întâmplă să apelezi la ea, este bine să fie servită rece.

Răspuns utilizator avertizat
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu am avut niciodată patima asta, a avut grijă Dumnezeu de ei.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Nu e buna de nimic pentru ca Dumnezeu se ocupa de cei care fac rau altor persoane.

| shadovv a răspuns:

E un lucru rau.

| Dina a răspuns:

Nimic nu se obtine din ea.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorul5 a răspuns:

Este arma celor mai putin inteligenti.

| bAdBoY70 a răspuns:

Razbunarea este arma prostului.Eu spun sa iti vezi de ale tale si Dumnezeu v-a avea grija de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu razbunarea e arma prostului totusi chestiunea e foarte discutabila. Trebuie sa stii foarte bine ce faci si urmarile. Un act de razbunare prostesc poate avea un efect mai nociv asupra propriei persoane decat asupra tintei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negru si amar.La multi ani si mult noroc.

| alledawn a răspuns:

Un mod de a-ti exprima sentimentele. mai ales cele de ura.hee hee de a te descarca, de a-i da o lectie celui ce te-a ranit. laughing

| gogonica a răspuns:

Se zice ca razbunarea e arma...stii tuhappy nu obtii nimic prin ea.parerea mea:*

| Teodora25 a răspuns:

Te face sa te simti bine cateodata

| Alexiiis3 a răspuns:

E buna sometimes devil dar niciodata nu te razbuna pe familie sau pe prieteni. doar cei care nu te cunosc si iti fac rau happy big grin asta-i sfatu meu >big grin

| anss23 a răspuns (pentru Alexiiis3):

Pai toti sunt rudele sau prietenii cuiva.

| Bibbu explică (pentru Alexiiis3):

Nu prea inteleg cum iti pot face strainii rau. Doar... sunt straini!

| Alexiiis3 a răspuns:

raised eyebrows. Cand am spus "cei care nu te cunosc" nu ma refeream neaparat la straini. poate la "prieteni" invidiosi cu care nu ai niste relatii prea bune si pe care nu-i poti numi chiar prieteni. poate cunostintze happy.

| Georgianaaaaa a răspuns:

Razbunarea in sine nu are nici o rezolvare.Cel mai tare doare indiferenta si mai ales sa vada persoana respectiva ca iti merge bine in ciuda rautatilor pe care le-ai primit.Iar pe restul timpul le rezolva, nu e cazul sa iti faci dreptate singur.Roata se intoarce.