| RobertG101 a întrebat:

Ce parere aveti de Iarna Demografica ce se va intampla peste 50 de ani? Acum ne laudam ca suntem 8 miliarde, dar cine stie cati sunt batrani si cati tineri apti de munca si fertili?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Are grija selectia naturala de noi toti, fi fara griji, natura are mecanismele ei

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ti-am dat idei. Te-ai razgandit fulgerator. Ce ziceai de Illuminati ca-s prosti?

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu-ti face griji; cei cu diploma si fara nici o meserie vor muri de foame foarte curand

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru RobertG101):

Buna remarca; dar dupa cum spuneai si este inevitabil, planeta este intr-o schimbare dramatica

| Kiwibibilă a răspuns:

Pai. pe scurt saraciile de indieni şi brazilieni sunt cei care se inmultesc ca ciupercile, pe langa astia se aduna tiganii. Populatia imbatranita se intalneste mai mult pe aici prin Europa.
Oricum cică vine foametea prin Asia şi Africa şi chiar America de Sud deci se vor curăţa mulţi.