| EugeNNio a întrebat:

Ce parere aveti de legea karmei si reincarnare?

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista asemenea lege? Doamne fereste! Isi asuma astia raspunderea pentru toate ineptiile! Ca n-am auzit sa fi trecut prin Parlament.

| Birjaru a răspuns:

***

| morningstar a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Nimeni nu poate dovedi existenta reincarnarii. Daca ai ocazia, citeste cartea "Moartea unui guru" de Rabi Maharaj, eu am citit-o de mai multe ori si cred ca te-ar interesa.

| sorinL1 a răspuns:

Astea sunt concepte, nu legi.
Ca sa iti raspund la intrebare, imi sunt indiferente.

| Remus82 a răspuns:

Nu sunt legi sunt conceptii.Nu sunt credibile.

| BlackHorizon a răspuns:

Raincarnarea este o foarte mare prostie, Dumnezeu ne-a lasat pe pamant cu un scop, dupa ce i-ti indeplinesti telul(menirea) dat/a de Dumnezeu nu mai ai ce sa faci si mori.Deci Dumnezeu te pune doar o data pe pamant cu o menire nu de 2 ori Si cu privire la legea Karmei este referitor exact la ce zicea Iisus in Biblie(Sfanta Scriptura)"Ochi pentru ochi, DInte pentru dinte"(numai ca pe un termen stiintific).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna.de pilda toti puii care-i sacrific la tara, toamna, primavara se reincarneaza.nu stiu cum dar de cate ori ma duc primavara la tara, vad oua sub gaina dar ele se reincarneaza si ies pui.si pisoii la fel.fiimdca samana atat de mult cu mama lor si cu motanul incat zici ca-s clone ale lor.si toti mananca soareci.si gugustiucii sunt la fel.cu vrabiile nu mai sunt sigur.ca intr-un card de vrabii la fel am vazut odata una alba, alba.si in alt card am vazut un perus.am vrut sa-l prind da nu a stat.cred ca s-a reincarnat gresit.

| CяysƧ a răspuns:

Aberatiiiii pure :p