| secretdiscret a întrebat:

Ce parere aveti despre anul 2012 si despre programarile maiase cu privire la "sfarsitul omenirii "?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Aberatii. Sfarsitul va veni cand voi murihappyNumai ca noua ne place spiritul de turmaraised eyebrows
Au facut mayasii niste calcule gresite, dar nu cred ca s-ar fi asteptat la nebunia asta din jurul acestei temehee hee

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Mi-e greata, aberatii menite sa sugestioneze in mod negativ omenirea. Oricum, eu imi traiesc fiecare zi din viata la maxim, fara a da crezare unor plasmuiri denaturate!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Mayaşii nu au "programat" nimic, doar că prea mulţi oameni prost-interesaţi cred în orice zice cineva care doreşte doar notorietate...
De fapt, se termină o perioadă de vreo 374 de ani, şi se intră în altă perioadă de tot atâţia ani... e ciclic. Şi acum 374 de ani oamenii se temeau, şi acum 748, şi tot aşa...

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Încă ceva.
O viziune amuzantă asupra prezicerii mayaşilor: http://randomfunnypicture.com/......lander.gif

| NoKidding a răspuns:

Aici este exact ca in filmele alea in care cineva prezice ca se va intampla catastrofe si lumea ii spune sa se duca la un doctor. mayasii nu au fost prosti si ei au stiut ceva care o sa se intample.

| DeeDee28 a răspuns:

Eu cred ca nu sunt adevarate prezicerile. Intr-adevar, in 2012 vor avea loc multe schimbari in natura legate de aliniarea planetelor, insa asta nu inseamna ca vine sfarsitul lumii...nimeni nu poate prezice acest lucru.Doar Dumnezeu stie sigur cand va veni acea zi; poate veni chiar maine sau peste 4000 de ani...acest lucru nu se poate sti cu siguranta

| BRG a răspuns:

Sfîrșitul va veni doar atunci cînd Dumnezeu hotărăște, nu ne este dezvăluit anul ora minutul și secunda, Dumnezeu doar atît ne spune în paginile Bibliei să fim vigilenți și treji(din punct de vedere spiritual), pentru că nu știe nimeni în afară de Dumnezeu ora și ceasul cînd Dumnezeu va aduce Armaghedonul, și va curăța pămîntul de toți oamenii răi. Deci că sfîrșitul ar venii în 2012 sînt doar pure speculații și nimic mai mult.

| Anileda a răspuns:

Traieste-ti viata! Azi esti...maine nu mai esti, niciodata nu sti ce se intampla.

| Fallen Angel a răspuns:

Eu nu cred asta. Desi ar cam aparea multe semne. Deja sunt cutremure mari. Asta nu prea e bine. Nu m-ar mira sa aud la anul ca nu mai am mult de trait laughing Eu totusi cred ca e o prostie. Nu cred ca va veni sfarsitul lumii in 2012.

| Alocispeptunoi a răspuns:

Aceeasi intrebare am pus si eulaughingdar dupa am vazut la dicoverry de maiasi si de prezicerea lor ca in 21 Dec 2012 parca va fi sf lumii. astia au spus ca se vor muta cei 2 poli si se va produce n cutrmur urias si altele Dar sf lumii va fi peste 2000 de ani

| simona2010 a răspuns:

Nu cred in asa ceva e o prostie... s-a mai zis asa si nu a fost in 2000 parcatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era pe site un user,, mayasul``hee hee Ai putea sa-l intrebi pe el laughing, sigur se va asterne ceata in calea ta si-ti vei face bagajele pentru 2012 laughing.