| yubireeterna a întrebat:

Ce parere aveti de 2012.credeti ca va veni sfarsitul lumi sau nu?

14 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cred ca cei ce mai aduc in discutie anul 2012 vor avea de suferit din punct de vedere psihic.

| Mony a răspuns:

Nu se stiehappy
Doar Dumnezeu stie ce va fihappy

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

S-a mai zis de multe ori ca va veni sfarsitul lumii si nu a venit. Nimeni nu poate sti asta, doar Dumnezeu. Eu nu ma gandesc la asta, pentru ca, chiar daca ar veni nu putem face nimic ca sa oprim asta.

| Abcfunny a răspuns:

Nu. asa ne-a mintit si in 2000 ca va veni. dar acum suntem in viata, probabil au avut si iei ocazia sa faca un film

| Iuly006 a răspuns:

NU.
acum cativa ani am mai vazut eu intr-un ziar ca sfarsitul lumii va veni intr-o joi (in acea saptamana in care aparuse ziarul) si cum ca va veni cu intreruperi de curent si bla bla... adevarul din toata povestea asta este ca au fost intreruperi de curent si nu stiu daca a fost o intamplare sau chiar s-a facut intentionat.
am sa-ti spun eu ce am aflat despre "2012" :
mayasii au facut multe calendare pe mai multi ani si ultimul calendar al lor a fost cel din 2012 si de aceia se spune ca e sfarsitul lumii.
si in plus daca ar veni sf lumii crezi ca ar veni tocmai pe 31 dec (ei asta spun pentru ca ultima zi din anul 2012 e 31 dec ca in fiecare an de asemenea )
numai Dumnezeu stie cand va fi sf lumii si acela poate fi in orice zi si daca ar veni nu ar veni ca apocalipsa. oamenii nu s-ar mai inmulti si vor muri toti pana la urma.

| aиdяaaa●• a răspuns:

Eu nu cred ca o sa vinabig grinasteptam pana in 2012 sa vedem ce se intamplahee hee

| lapadatgeorge a răspuns:

DUMNEZEU a zis :"Nici FIUL meu nu stie cand este ultima zi a omeniri". Doar ateii cred ca in 2012 vine poate sa fie chiar acum.

Răspuns utilizator avertizat
| sabinutza_9332 a răspuns:

Posibil... Unii chiar si-ar dori sa vina...(nu eu) laughing

| Claudiu709 a răspuns:

POSIBIL.Nu se stie cum dar posibil sa vina.Nu stiu daca te uiti la stirile de pe otv dar acolo a spus ca radiatiile solare pot distruge fiecare aparat electronic de pe pamant in 90 secunde(adica explodeaza), si 80% din oameni vor muri

| lAuRitAs a răspuns:

Cred ca va fi happy fa acum ce ai de facut laughing)

| Mariusica369 a răspuns:

Eu cred ca e o mare prostie,,, asa a spus si despre anul 2000 si inca sunt bine si sanatos, eu ignor total astfel de aberatii! si te sfatuiesc sa faci si tu la fel.

| chocolatedream a răspuns:

Mie mi se pare o prostie, asa sa mai zis de multe ori si nu s-a intamplat nimic - ar fi mai bine sa nu te mai gandesti la asta
doar dumnezeu stie cand va veni sfarsitul dar nu cred ca in 2012

| Dyss11dyss a răspuns:

Nu are cum straight face Asa se zicea si despre anul 2000 ca va veni sfarsitul si nu a fost asa happy Totusi...:-s