| stelutza2196 a întrebat:

Ce parere aveti despre incalzirea globala? Multi vorbesc ca in anul 2012 vine "Sfarsitul lumii". Sunteti de acord?

5 răspunsuri:
| Zoki a răspuns:

Incalzirea globala a inceput odata cu industrializarea lumii, insa pina in 2012 nu cred ca vom muri din cauza asta... Si apoi multi vorbesc insa asta inseamna ca e adevarat? uita-te mai bine in jur... nu zic, va fi sfirsitul lumii insa nu acum, nu peste un an ci peste multe secole

| ღSคภ๔яค a răspuns:

Hmmm nu stiu ce sa mai cred.Din punct de vedere stiintific-Cercetatorii spun ca o sa se inample ceva in 1012. (ca se spune ca maiasii pe timpuri au calculat calendarul pana in anul 2012.ca mai departe nu au mai putut sa-l calculeze.-am vazut un videoclip cum povesteau cercetatorii di nalta tara despre asta...(si nu sunt siguri daca o sa vina sfarsitul lumii dar au spus ca sunt siguri ca o sa se intample ceva.habar n-am ce.)
Din punct de vedere religios-(la sfarsitul bibliei sa u la inceput bibliei sunt trecuti anii de mult-din trecut...si trece peste 2040 (Tot ce putem noi sa facem este sa asteptam si sa vedem.Numai D-zeu stie asta.) Dar sunt sigura ca nu o sa se intample nimic de genul asta.Pamantul o sa dureze mult si bine.(D-zeu o sa aiba grija de noi). Asta-i parerea mea...

| deea98 a răspuns:

S-a spus de o multime de ori ca in anul respectiv va fi sfarsitul lumii! Scrie si in Biblie: Ziua si ceasul acela nu-l cunoaste nimeni. Da, exista semne, dar astea pot fii datorate si faptului ca multi oameni s-au indepartat de la credinta. Oricum, sfatul meu este sa nu te inspaimanti pana nu vei vedea cu ochii tai.

| CataAndreea99 a răspuns:

Sau spus in muuli ani de sfarsitul lumi ca in nu stiu cat va fi in nu stiu care va fi.si n-a fost nimic in 1977 se spunea ca va fi sfarsitul lumi a fost un maree cutremur ( mama mea s-a nascut atunci ), dar mama mea e vie si o duce foarte bine...Iar incalzirea globala e o porcarie a fost iarna rece primavara temperaturi bune vara vedem toamna se raceste si tot asa...un dfat nu va mai ganditi l amoarte daca murim murim cu toti ganditi-va la visele voastre si sa vi le realizati ca inca este timp(sper ca te-am facut sa intelegi parerea mea)

| Scumpitza a răspuns:

Poi chiar nu stiu...Dar totusi din anul 2000 au inceput catastrofele.
Cand era mama mea mik ii era frica de anul 2000(se zicea ca va veni sf. lumii).Ei bine,se pare ca n-a venit dar de atunci au inceput tot felul de catastrofe cutremure, incendii, etc.Iar acum in anul 2011 din ce in ce mai multe rele,chiar in Japonia a-ti vazut ce s-a intamplat? Probabil, lumea se va sfarsi incet cu incet, putin cu putin si se pare ca a inceput cu Japonia. Funda?