| CobraLeon a întrebat:

Ce parere aveti despre asta? http://stirileprotv.ro/......s/60446306 Nu pricep farte cum sa te sinucizi pentru asa ceva? Macar de ar fi vreo apocalipsa.Parerea mea este ca se exagereaza mult mult prea mult cu religia asta...

7 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

La cate ineptii scrie in biblie si la cat este de interpretata biblia nu-i de mirare. Fanatici si zapaciti(nelamuriti, tulburati, intunecati) in acelasi timp.

| mihaibrasov a răspuns:

Asta e nimic, cauta pe net "heaven's gates", sa vezi acolo sinucidere in masa si spalare pe creier.

| Razvan a răspuns:

Oamenii astia aveau mintea goala.Atat de slabi sa creada in povesti de astea.Nu sunt nici credinciosi(daca ar fi de ce ar face pacatul capital?) dar nici atei pentru a se impaca cu inexistenta luioh go on

| Gospell a răspuns:

Nu ma mira... Sectele apar ca ciupercile dupa ploaie.
Apropo. @noreligion, te rog mult sa incetezi cu copilarismele si cu jignirile tale. Iti place sa jignesti scriind "cretinii". Toate acestea reflecta, cei 7 ani de acasa, imaturizarea si rationalitatea ta de "evolutionist si ateu". Tu incerci sa convingi pe toata lumea. In viata vei vedea ca NU toti suntem la fel, nu toti avem acelasi fel de gandire. Asa ca... mai intai invata lectia "de a fi om" iar dupa aceea o sa vezi ca toti suntem diferiti.

PS: Tu spui ca religia este o indoctrinare... dar tu te-ai gandit vreodata ca ce faci tu este cu mult mai mult decat o indoctrinare?

| noreligion a răspuns:

Mai copii, cand eu va spun ca religia dauneaza grav sanatatii... mintale, nu ma credeti.Chiar azi, la un thread, un user intreba daca Dumnezeu v-ar cere sa ucideti ce ati face.Am ramas surprinsa de ce raspunsuri au putut unii sa dea.Acum,observ ca ajung sa se sinucida in masa. Ce poti sa mai spui in fata unor asemenea argumente? Iar popii, incearca sa indoctrineze copii cat pot de mult.Este oare bine ceea ce fac? De c e nu prezinta religia intr-un mod obiectiv, lasand la libera alegere a copiilor ce cale doresc sa apuce? Vedeti de ce incerc sa lamurim anumite lucruri legate de cre(s)tinism? Nu am nimic cu cei care cred intr-o divinitate, pot sa creada si in mos craciun, insa nu doresc sa ajunga sa dea in cap numai pentru ca altii au pareri contrare cre(s)tinismului.Si nu sunt putini aceia, dupa cum am observat si din raspunsurile lor.

| Silvia a răspuns:

Mi se pare că au făcut greşeala vieţii lor. Şi numai pe Iisus nu-l vor întâlni când vor merge la ăla cu coarnelaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, ai citit apocalipsa? Biblia nu cere a te sinucide, care este un pacat care te duce direct in iad. Consider ca lumea din ziua de azi interpreteaza fiecare dupa ce aude, sau dupa ce il duce capul, aproape nimeni nu se mai duce direct la sursa, vor toti un rezumat, ceva mestecat, dar de unde stii ca asta este. Sper ca tu nu vei face asa ci te vei duce direct la sursa si vei lua de acolo concluzia. Numai bine