| Hdhdj a întrebat:

Ce părere aveți despre cartea "Arta razboiului"? Ce ati invatat din ea?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cartea Arta razboiului" a fost scrisa de generalul chinez Sun Tzu, cu 6 secole inaintea lui Hristos.
Este considerat nu numai prima si ceea mai cuprinzatoare carte de strategie militara din china, ci din intreaga lume!
Invataturile din carte au fost folosite inclusiv in razboiul din Vietnam, in mijlocul secolului 20.
Foarte multe lucruri folositoare (si in viata de toate zilele! ) se pot invata din aceasta carte, daca meditezi profund asupra ideilor cuprinse!

| johnnny123 a răspuns:

Tu ce ai învățat din ea când (nu) ai citit-o?

| Hdhdj explică (pentru johnnny123):

Te anunt ca spre deosebire de tine eu chiar am citit cartea. Si inca la o varsta destul de mica