| rocsana15 a întrebat:

Ce parere aveti despre citatul: "Slaba dragostea-i aceia ce se poate masura!"

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Dragostea este un sentiment incomensurabil.Nu poate fi cuantificat si nici echivalat in ceva material. Cel ce o face punand semnul egalitatii intre iubire si cantitatea de cadouri oferite, acela nu iubeste cu adevarat.

2 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

MMie mi se pare adevarat pentru ca dragostea adevarata nu are masura.

| rocsana15 explică:

Draga GenOm, Nu este scris agramatwinking Stiu care e formularea corecta. (sunt clasa a12a, deci nu sunt noua in "ale scrisului". Citatul este din "Antoniu si Cleopatra"-1606-Shakespeare. Cauta in "Citate si cugetari din lumea intreaga-Prietenii cartilor". Asa este scris in carte, asa am scris si eu. Daca te deranjeaza felul in care acest citat este scris, nu mai comenta, te rog!