| yadora a întrebat:

Ce parere aveti despre clonare? Sunteti de acord cu aceasta tehnica? Argumentati ...pro si contra.

16 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Personal sunt de acord.De fapt, ea nu mai poate fi oprita, de aceea ar fi mai bine sa se faca sub un strict control legal.Vad beneficiile clonarii in cazul inlocuirii de organe, al cuplurilor care nu mai pot avea sau au pierdut un copil.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Contra!winking
Nu sunt de acord pentru ca fiecare trebuie sa fie unic love struck

| Silvia a răspuns:

Hmmm...ar fi tare sa fie clonati oamenii ft importanti ai lumii...care din pacate au murit[M. J., de exemplu]... dar nici asa nu ar fi corect...thinking
Cred ca as fii contrabig grin

| SweetCandy a răspuns:

Contra... orice om e unic... iar Dumnezeu asa a last lucrurile...de ce sa inventam noi oamenii tot felul de tehnici...thinking
in 100 de ani cred ca nu se vor mai naste copii, se vor naste robotistraight face

| sorin a răspuns:

Pro dar la clonarea animalelor atat.

| maria_5001 a răspuns:

Contra...Ar mai sti cineva...ne face Dumnezeu sau ne facem noi? Cum ramane cu faptul ca fiecare e unic
Credeti ca lui MJ iar fi placut sa aiba o clona? sa stie ca e cineva pe care fanii il venereaza in locul lui?

| JackieSue a răspuns:

Contra!
Orice persoana este unica prin felul de a fi...nu ar putea s-o inlocuiasca, dar e oo metoda buna pentru M. J.

| Haydee a răspuns:

Contra!
Rebecca si Maria aveti fiecare un raspuns foarte convingator!
Mi se pare nedrept! Adica, chiar asa?! cum sa ne creem noi, intre noi oamenii?
Dumnezeu e creatorul! Nu noi.
Asta trebuie sa inteleaga toata lumea. Dumnezeu ne-a creat, noi suntem unici cum zici si tu SweetCandybig grin

| maryan_5776 a răspuns:

Da, numai atunci cand se foloseste in scop medical pentru. a salva o viata; inchipuitiva ca daca va anvasa aceasta tehnica anumite boli vor disparea.

| Elena97M a răspuns:

Clonare? rolling on the floor CONTRA! ce s-a intamplat cu lumea?

| viki a răspuns:

Eu, una, nu sunt de acord... dar mi-ar fi placut ca Michael Jackson sa fie clonat.tongue

| tinichea a răspuns:

Bai clonarea este ceva nemai vazut... doar in publicatii exista... eu te as clona te tine... dar in padure

| Ruxandra_8921 a răspuns:

Cred ca ar fi bine ca in viitorul apropiat sa avem in caz de urgenta cate o clona, dar bineinteles sa fie folosita im mod special pentru rezolvarea unor probleme de sanatate, pe care doar celulele adn le pot rezolva.cred ca daca am avea preventiv cate o clona am putea stopa mortile fara sens datorate problemelor de sanatate pentru care inca nu s-a gasit rezolvare dpdv medical. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt impotriva clonarii. Fiecare om ar trebui sa fie unic si de neinlocuit. Eu nu sunt fana MJ, dar cred ca nici lui nu i-ar fi placut sa fie inlocuit atat de usor. Clonele nu ar putea nciodata sa inlocuiasca absenta persoanelor dragi.
In plus, o colega de-a mea are o vorba: "Copia n-are valoare"hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yadora ia intreaba ce le-au oferit printii lor tuturor acestor postatori si cati bani din contul lui Jackson au intrat in conturile lor? a facut ala un nou soare pe cer? a reparat stratul de ozon? doar canta atat.de ce ar fi clonat? sunt contra clonarii. nu total.contra nevoilor medicale nu am nimic. dar nu pana la a clona si transfera memoria originalului in clona respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot fi de acord ca am inteles ca o clona ar putea servi la un schimb de organe.Adica sa intelegem bine ca chiar daca are aceeasi structura genetica este totusi o alta entitate.