| Madalina123 a întrebat:

Ce parere aveti despre criogenie? Credeti ca e posibil ca un om care sta inghetat la -180 de grade (ani buni) poate reveni la viata?straight face

Răspuns Câştigător
| SatanaInIzmene a răspuns:

Povestea este controversata si pana in prezent tehnologia nu a avansat indeajuns incat sa aduca fiintele criogenizate la viata.Multi au platit bani multi pentru criogenizare, din diferite motive.E posibil ca in viitor tehnologia sa avanseze destul de mult pentru a face reala ¨ viata dupa inghet ¨.

@fanaticdupatine, tu ai lasa averea alora care te pastreaza la rece? Mai exista familie, mai exista banci cu depozite pe zeci de ani etc.

10 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Credeti ca e posibil ca un om care sta inghetat la -180 de grade (ani buni) poate reveni la viata?=
=nu e posibil ca un om care sta inghetat la -180 de grade (ani buni) poate reveni la viata

| DianaScorpio a răspuns:

Copy/paste la un raspuns pe care l-am dat la o intrebare asemanatoare:

Ia citeste aici despre criogenie http://www.esoterism.ro/ro/criogenie.php
Mai cauta si pe alte site-uri daca te intereseaza.

| AlxMro a răspuns:

S-a descoperit o insecta care face acest lucru, si urmeaza sa faca "specialistii" teste sa gaseasca substanta din insecta respectiva ce permite sa stea inghetata mai multi ani dupa care sa revina la viata.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

In momentul de fata tehnologia nu permite asta, poate in viitor.
Oricum, interesant subiect.

| brandiburu a răspuns:

Deocamdata, oficial, tehnologia nu permite reanimarea fiintelor inghetate. Insa se spera ca, in viitor, se va gasi o cale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca te-ai mai trezi la viata, ce siguranta vei avea ca cei care vegheaza la somnul tau criogenic nu vor deconecta aparatele si vor imparti averea intre ei, iar daca esti parlit la ce dracu sa te mai ingheti? sa vezi daca peste sute de ani se vor face locuri special amenajate pentru cersetori?
Deocamadata se pastreaza organe la temperaturi joase, dar de o revenire la viata inca n-am auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@SatanaInIzmene, ma bucur ca inca mai ai incredere in sistem si in "valorile" familiei.

| Xena20 a răspuns:

E o tâmpenie, e imposibilul așa ceva! Odată ce ai înghețat un om la -180 de grade l-ai omorât, nu îl mai înviază nimeni. Omul odată mort definitiv nu mai înviază, chiar credeți că sufletul se va întoarce vreodată în același corp oricât l-ar pastra unii nebuni înghețat? Mai bine sa lase morții sa își găsească liniștea!

| makeinVomaDRainbow a răspuns:

Oh. telenovelele astea.

| mazuru a răspuns:

Da eu asa cred