| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de prezicătoarea Maria Ghiorghiu prezicătoarea care mai apare la Antena Stare la emisiunea lui Brancu,care a prezis incendiul de la colectiv și acum are un blog foarte popular in care își postează profețiile și mesajele ce ii vin de la, zice ea, Duhul Sfânt.
Adevărul de când îi urmăresc eu blogul a reușit să prezică câteva lucruri corect, adică s-au adeverit ce a spus înainte în postare că se va întâmpla, mai ales niste cutremure au locațiile exacte dar și alte chestii.Cred că a zis ceva și de o bacterie care va năuci lumea înainte de covid, dar a fost în virus până la urmă.A prezis multe și s-au adeverit însă are și destule chestii care nu i-au ieșit, nu s-au adeverit adică, ce credeți există oameni cu harul de a vedea în viitor și de a primi mesaje de la Dumnezeu? Există preoți și duhovnici văzători in duh, cu darul de a vindeca și a vedea viitorul, asta pot sa o zic sigur că sunt foarte multe marturii și dovezi pe net unele chiar și mediatizate de televiziune mă refer la preoții cu har.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Preoti care vindeca diferite boli cred ca exista! Dar atentie!- nu ei vindeca ci Dumnezeu! Preotii doar se roaga pentru vindecarea unei persoane iar Dumnezeu ii asculta! Cat despre cei care vad viitorul, e cea mai mare inselatorie care a existat de cand e lumea! Insusi Isus spune sa nu credem in ei ca ne vor duce la pierzare! Si mai continua: Nimeni nu cunoaste viitorul sau sfarsitul lumii, nici chiar ingerii din ceruri, cei ce pretind ca ar cunoaste sunt uneltirile celui rau! Deci daca esti crestin sa stii ca este pacat sa crezi in ei sau sa-i urmaresti!