| avalon a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii cu adevara pocaiti.si cu credinta in Dumnezeu? nu conteaza cultul religios...

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Dumnezeu n-a lasat nici o religie! Christos a propovaduit o credinta pe baza pocaintei. Oamenii sunt cei care au inventat religiile. Din pacate, pe tema religiei, de-a lungul istoriei oamenii s-au divizat in loc sa se uneasca.In cer vor intra doar oamenii cu adevarat pocaiti indiferent de religia lor! iar iadul va fi plin de oameni religiosi.Eu sunt pocaita, si nu mi-e rusine cu acest statut! Pocaitii sunt acei oamenii CU ADEVARAT schimbati de Dumnezeu si nu cei care apartin unei anumite RELIGII.Nu exista o religie crestina mai putin buna ca alta, doar ca pocainta face diferenta. Pocaitii sunt acei oameni care au o relatie personala si verticala cu Dumnezeu prin Isus Christos si Duhul Sfant.

63 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Pocaitii, indiferent de secta din care fac parte, sunt niste primitivi decare societatea nu are nevoie. Ipocrit ca orice om religios, pocaitul spera ca poate renunta la cele lumesti in speranta iertarii divine a intrarii in gratia lui d-zeu, insa asta este fals pentru ca d-zeu nu exista, iar el nu poate fii asa cum d-zeu il vrea.In fapt pocainta inseamna sa te caiesti pentru pacate...insa pocaitii sunt altceva.sunt vazuti ca fiind sectanti. Ortodocsii vor sa crdem ca ideea de pocainta le apartine, in fapt pocaitii sunt niste sectanti care au aparut in Ungaria prin 1800 si ceva... Oricum, nu incerca sa te pocaiesti... e o prostie.Plus ca nici n-ai sa reusesti.

eileen
| eileen a răspuns:

Nogod, eu sunt pocaita, ce zici, faci pe Hitler si ma elimini din societate? Doar sunt primitiva si dupa parerea ta nu am ce cauta in viata asta. Poate pe o insula ceva, mai pierduta ca in Lost (ma uit si la filme sa stii).
Pocainta este o alegere. Alegi sa te schimbi total si sa renunti la vicii, pacate si sa te apropii de Dumnezeu. Pocaitii locuiesc printre oameni, merg la facultati, au joburi bune, sunt corecti, morali, exact ca si alti oameni ortodocsi, musulmani, etc. Suntem oameni cu totii, de aceea trebuie sa fie bun simt si respect intre noi, ce facem, ajungem sa ne batem ca leii? Stii macar ce sunt aia sectanti? Pune mana si citeste legea cultelor si ai sa vezi ca pocaitii sunt recunoscuti de catre stat ca fiind o religie la fel ca si celelalte. Numai ca pocaitii au o relatie cu Dumnezeu bazata pe rugaciune si implinirea voii Lui nu pe traditii si mers la biserica din Paste in Craciun. Macar de ar fi si asa. Cat despre atei, ce sa spun... dracul ii ia!
Nu mai fiti asa ignoranti si nu mai aplecati urechea la tot ce se spune despre pocaiti, societatea are sechele dupa comunism si orice i-ai spune, tot pe-a ei o tine. Dar sincer, ma doare sufletul cand stiu cata nevoie e de Dumnezeu in tara asta, dar se duce de rapa cu atatia supusi ai diavolului printre noi, care ii gadila urechile de fiecare data cand arunca vorbe stupide la adresa credinciosilor.
Daca nu poti fi convins de existenta lui Dumnezeu pana nu primesti un nor in cap, e grav. Esti cu turma si e alegerea ta. Oricum, calea spre cer este stramta. Aici vorbesc tuturor ateilor.
Parerea mea despre pocaiti? De la bine in sus, sunt fratii meihee hee

| moonY a răspuns:

N'am intalnit nici1 om cu adevarat pocait

assiris
| assiris a răspuns:

Am citit cu atentie fiecare comentariu, de fapt o mica disputa intre cei ce cred in Dumnezeu si cei ce sunt impotriva lui Dumnezeu. Senzatia pe care am avut-o cind am ajuns in josul paginii a fost ca am intrat intr-o avalansa in care eram cind deasupra, in patura de zapada moale, cind dedesubt intre bolovanii antrenati de viitura. Eram intre cei ce cred in El si cei ce sunt impotriva Lui.
Am participat la multe dispute dintre credinciosi si atei. In timp de credinciosii vorbeau cu calm, catifelat, placut, duios despre credinta lor, ateii tipau, bateau cu pumnul in masa pentru a-si impune necredinta lor.
Credeti-ma, daca toata lumea asta de cind fiinteaza ea pe pamint nu ar fi avut o credinta oarecare, ar fi fost o lume de salbateci, fara teama de nimic si ce-i mai rau fara nici un sentiment fata de semenul de linga el.
Foarte multi nu cred si vin cu argumentul ca Dumnezeu nu exista pentru ca nu-L vad, nu-L pot evidentia cu mijloacele materiale de care dispun. Energia electrica este evidentiata desi nu se vede, prin efectele ei imediate. Dumnezeu insa lucreaza la scara universului vizibil si invizibil, este de alta natura decit noi iar noi, daca nu-L putem evidentia, e mai simplu sa spunem ca nu exista decit sa incercam sa-L descoperim. Si tiganul cind s-a dus la gradina zoologica si a vazut pentru prima data o girafa, el fiind invatat numai cu animale mici, până la inaltimea unui cal, a spus: asa ceva nu exista!
Dintre toti cei care au scris aici pina la cele scrise de mine, cel mai violent mi s-a parut "negod" care ii face pe toti cei ce nu ii impartasesc ideile "primitivi". Cu alte cuvinte si Einstein care a spus:"Mi-am indeplinit misiunea aici" sau "L-am suparat pe Dumnezeu si intreaga omenire pentru ca opera mea nu are calitatea pe care ar fi trebuit sa o aiba", a spus Leonardo da Vinci sau "Maine nu voi mai fi aici!", reprezinta ultima predictie facuta de Nostradamus pe patul de moarte, "Dumnezeu ma va ierta. E treaba lui", a spus Heinrich Heine, sau Newton, descoperitorul gravităţii, se spune că întotdeauna, când rostea Numele lui Dumnezeu, îşi ridica pălăria de pe cap în semn de reverenţă, ca cei înţelepţi să vadă că nu numai proştii cred, Sir WALTER SCOTT, celebrul romancier englez, când era pe patul de moarte, a rugat pe ginerele său, Lockhart, să-i citească ceva din carte. "Din care carte?" a întrebat Lockhart, privind la cele 20.000 de volume, care acopereau pereţii. "Nu există decât o singură carte: BIBLIA!" răspunse Scott si inchei cu EMANUEL KANT, cel mai mare filozof german, scria lui STILLING, prietenul său, despre care a auzit că a început să citească Biblia: "Faci bine că îţi cauţi liniştea în Evanghelie, pentru că ea este un izvor nesecat al tuturor adevărurilor, cum nu se mai găseşte nicăieri". "Dacă Evanghelia n-ar fi lăsat să ţâşnească de pe paginile ei învăţăturile morale, care să alcătuiască temelia neclintită a vieţii omenirii întregi, apoi filozofia nu le-ar fi elaborat nici până azi, în curăţia lor divină". Sunt doar citeva din multele exemple de PRIMITIVI care au refuzat sa creada ca Dumnezeu nu exista.
Pina la un moment dat si eu credeam ca exista pentru ca asa am fost educat in familie si mai ales de Bunica mea care era crestina pocaita dar pe masura ce trecea timpul si am incercat sa pasesc in descoperirea Adevarului, am ajuns sa citesc multe materiale si acum am o relatie cu Dumnezeu, nu ma simt singur niciodata si simt ajutorul Lui permanent (ar trebui sa va povestesc prea multe ce mi s-au intimplat in viata si care m-au facut sa cred in El de data aceasta din convingere).

Vreau sa inchei pentru cei care au indoieli. Am gasit undeva scris si mi-a placut cum se pune problema.
"Daca Dumnezeu exista si nu cred am pierdut totul. Daca nu exista si nu cred n-am pierdut nimic. Traieste ca si cum ar exista!"

Si pentru a face pace in mica disputa de aici, un indemn:
"Va dau o porunca noua: Sa va iubiti unii pe altii; cum v-am iubit Eu, asa sa va iubiti si voi unii pe altii. Prin aceasta vor cunoaste toti ca sinteti ucenicii Mei, daca veti avea dragoste unii pentru altii" (Ioan 13:34-35).

P. S. Imi cer iertare daca am gresit pe undeva caci e dificil sa scrii un text mai mare in mica fereastra de aici. Imi cer iertare fata de cei pe care cuvintele mele i-au suparat in necredinta lor. Trebuie sa ne impacam unii cu altii caci facem parte din aceeasi "colivie" numita pamint, nu avem unde sa mergem nici unii nici ceilalti.
Sunt citiva
Iar la 72 de ani, Kant scria: "BIBLIA este cartea al cărei conţinut mărturiseşte el singur originea-i divină. Ea ne descoperă cât de mare este vina noastră, cât de adâncă ne este căderea, dar şi cât de mare este dragostea lui Dumnezeu. BIBLIA este comoara mea cea mai de preţ, fără de care aş fi nenorocit".

assiris
| assiris a răspuns:

P. S. Nimeni nu detina ADEVARUL iar cei ce sustin ca il detin isi depasesc atributiunile. Dumnezeu ne-a dat deplina libertate in viata aceasta, daca observati nu e nimeni care sa stea cu biciul in spatele nimanui, ne-a lasat libertatea de a alege Calea. Si fiecare trebuie sa-si aleaga calea pe care urmeaza sa mearga. Daca aceasta il va duce spre BUNE a ales calea buna, daca il va duce spre rau a avut o alegere proasta. Ceea ce este important, lucrurile se petrec la fel cu a sari intr-o prapastie. Cit timp mergi pe marginea prapastiei ai posibilitatea de a te razgindi si a merge in alt sens, sau cind ajungi pe margine sa iei macar o parasuta. Dupa ce ti-ai dat drumul in gol, nu te mai poti razgindi, nu mai ai timp, soarta iti este pecetluita.
Fie ca fiecare dintre noi sa aleaga calea care sa ne duca spre binele nostru.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu este chiar deloc important de ce credinta este.happy atata timp cat crede in dumnezeu totul este bine

| joy a răspuns:

Mie mi se par demni de respect care tin la credinta principii si moralitate in pofida rautatiile celorlalti. Am toata stima pentru ei si ma bucur ca am descoperit oameni pocaiti de la care am ce invata si sunt impotriva curentului acestei lumi, sunt oameni cu personalitate care nu sunt cuprinsi de spiritul de turma, de mult ma batea gandul sa stau de vb cu unu dintre ei pentru ca ei nu au numai religie ci au si o traire, si ma bate gandul sa ma pocaiesc si eu, cine stie happy

| joy a răspuns:

Nu e injuratura, ci e un verset din biblie pentru toti ce care se iau aiurea de credinciosi: "Şi, schilodească-se odată cei ce vă tulbură! " Galateni 5:12.

| mariusres a răspuns:

Asa ceva nu exista, exista doar ipocriti. Daca ar fi cu adevarat pocaiti ar respecta biblia care pentru ei e cartea sfanta. Deci pocaitilor cand mai sustineti ca sunteti crestini adevarati dati-va TOATA averea la saraci(inclusiv telefoanele mobile si calculatoarele de pe care postati pe TPU happy ), daca se leaga cineva de voi sa nu cumva sa indrazniti sa ripostati (aviz "credinciosilor" care toata ziua barfesc si fac reprosuri altora), ci sa ii rugati sa va injure si "pe celalalt obraz", sa daramati toate lacasurile de cult si sa ardeti icoanele, sa ucideti cu pietre pe cei care lucreaza duminica sau pe cei care savarsesc adulter(asta e din VT) etc. Cand o sa faceti toate astea puteti spune ca ati respectat cuvantul lui Isus Cristos si ca sunteti poaciti. Pana atunci puteti da din gura pana va plictisiti ca nici un om sanatos la cap nu va pune botul la minciunile si manipularile voastre.
Acuma o sa urmeze calificarile in lant cu "stupid" si "nefolositor" si raspunsuri de genul "dar biblia nu trebuie luata ad literam, cristos nu asta a vrut sa spuna, lasa ca o interpretam noi cum vrem"happy. Stim, e greu sa traiti in falsitate.

cristian
| cristian a răspuns:

Si oare mai exista astfel de oameni?
Eu unul cred ca au disparut de multa vreme.
In ultima perioada a vietii si insasi Maica Tereza avea dubii importante referitor la religie.

| andrei_5514 a răspuns:

De obicei, cei pocaiti au inclinatii mai mari spre religiozitate. in realitate nu toate religiile sunt acceptate de Dumnezeu. De fapt, doar una este acceptata asa cum spune biblia la Efeseni 4:5 si asa cum si Isus a spus ca exista o cale ingusta care duce la salvare iar una larga care duce la pieire... ceea ce inseamna ca adevarul este pe o cale ingusta...

| christian a răspuns:

Eu am o parere foarte buna despre pocaiti si despre credinciosi in general. Cat pentru cei care inca nu stiu ce sa mai creada am sa le raspund cu cateva versete din biblie:
1 Corinteni 1:18
Fiindcă propovăduirea crucii este o nebunie pentru cei ce sunt pe calea pierzării: dar pentru noi, care suntem pe calea mîntuirii, este puterea lui Dumnezeu.

Romani 1:18-32
Mînia lui Dumnezeu se descopere din cer împotriva oricărei necinstiri a lui Dumnezeu şi împotriva oricărei nelegiuri a oamenilor, cari înăduşe adevărul în nelegiuirea lor.

Fiindcă ce se poate cunoaşte despre Dumnezeu, le este descoperit în ei, căci le -a fost arătat de Dumnezeu.
fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţămit; ci s'au dedat la gîndiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat.

S'au fălit că sînt înţelepţi, şi au înebunit;
Fiindcă n'au căutat să păstreze pe Dumnezeu în cunoştinţa lor, Dumnezeu i -a lăsat în voia minţii lor blestemate, ca să facă lucruri neîngăduite.
Astfel au ajuns plini de ori ce fel de nelegiuire, de curvie, de viclenie, de lăcomie, de răutate; plini de pizmă, de ucidere, de ceartă, de înşelăciune, de porniri răutăcioase; sînt şoptitori,

bîrfitori, urîtori de Dumnezeu, obraznici, trufaşi, lăudăroşi, născocitori de rele, neascultători de părinţi,

fără pricepere, călcători de cuvînt, fără dragoste firească, neînduplecaţi, fără milă.

Şi, măcar că ştiu hotărîrea lui Dumnezeu, că cei ce fac asemenea lucruri, sînt vrednici de moarte, totuşi, ei nu numai că le fac, dar şi găsesc de buni pe cei ce le fac.

Si mai spuneti ca biblia este un basm? Nu vorbeste despre realitatea din ziua de azi? E ceva neclar in mesajul de mai sus?

Cine are urechi de auzit, sa auda! Matei 11:15.

| RamonaMn a răspuns:

Conteaza sa credem in Dumnezeu.Nu conteaza din ce religie facem parte.

| N538961518 a răspuns:

Pai sunt niste oameni de treaba in general... dar multi dintre ei tind sa exagereze uneori cu religia... zici ca traiesc numai ca sa il slaveasca pe dumnezeu, precum niste roboti programati sa faca numai asta si uita sa-si traiasca vietile. Dar sunt oameni buni in general.

| hugin a răspuns:

Ii respect, dar sunt deranjat ca incearca sa te convinga ei ca cea mai buna religie e a lor si ei cunosc adevarul suprem
Nu conteaza ca esti ortodox pocait catolic, budist, musulman sau din ce religie faci parte atata timp cat nu tragi de altii sa-si paraseasca religia in care au fost botezati.

| Klara a răspuns:

Sunt obsedati de Iisus, incearca sa ne determine sa imbratisam aceiasi credinta ca ei, nu accepta sa se prezinte la niciun eveniment gen petreceri sau asa mai departe, nu accepta sa mearga la medic... sincer n-am o parere prea buna. Dar... asta e credinta lor. Daca ei se simt bine cu ea, foarte bine happy

| Klara a răspuns:

Ma cam dispera, dar nah...asta e...straight face

| miriam a răspuns:

Ii admir si ii apreciez pentru asta mai ales ca sunt atat de rari

| DenissaDeea a răspuns:

Sincer nu am o parere rea despre credinta,, pocaiti,, am in familie un caz mai indepartat ca grad de rudenie si sunt niste oameni minunati...eu personal imi iubesc religia in care mam nascut, nu mas duce in religia asta...nu imi place religia pocaiti si au niste ticuri fixe fata de religiile obisnuite...

| DenissaDeea a răspuns:

Sinccer imi pare rau ca ma injosesc sa raspund la asemene intrebari fara nici un folos...de-si nu ai fi singurul cu o intrebare de genul asta...stiu sigur ca ma vei umple cu,, stupid,, dar nu imi valoreaza la nimic, ii poti pune, doar ca am inceput sa nu mai stiu ce vrea un om sa obtina cu o asemenea intrebare! mai bine ramai cu parerea ta!

| scepticul a răspuns:

Au nevoie de un psiholog.

| Paula a răspuns:

Poi nu conteaza cultul religios laughing ortodox, catolic, evanghelic, musulman, fiecare cult are propria credintza fiecare crede in cea ce a invatat sa creada. daca tu vrei sa crezi ca mama ta este o cantareata faimoasa, aia este si gata. Si cat despre pocaiti oh go on ma aptin pentru ca mi se pare ca unii chiar exagereaza, nu poti vb cu ei pentru ca incep sa vb despre D-zeu, nu ca ma deranjeaza dar... exgereaza.

| Daniel TM a răspuns:

Eu sunt de parere ca oamenii cu adevarat pocaiti sunt niste oameni minunati, pe care ar trebui sa-i respecte lumea nu sa-si bata joc de ei sau sa-i faca nebuni. Daca ai pus aceasta intrebare gandindu-te daca sa te pocaiesti sau nu, eu cred ca este bine sa faci ce simti tu ca este mai bine, nu sa te iei dupa oamenii care vorbesc urat despre "pocaiti", caci de fapt ei vad numai uscaturile. In fond conteaza ca tu daca vrei sa te pocaiesti sa nu te gandesti "Ce vor zice oamenii despre mine?", caci la urma urmei tu traiesti propria viata, si nimeni nu are dreptul sa ti dicteze ce trebuie sa faci sau in ce trebuie sa crezi. Mi-ar face placere sa mai discutam pe tema asta pe email sau pe mess, bineinteles doar daca vrei si tu. Emailul meu este corneadaniel2009@yahoo.com sau ID-ul de mess: corneadaniel2009

| avalon explică:

Se pare ca am atins o coarda sensibila a societatii si a oamenilor de pretutindeni... dar. nu am pus aceasta intrebare la intamplare... pentru acele persoane care au spus ca Dumnezeu exista... si ca El poate schimba omul...va spun Dumnezeu sa va binecuvinteze... iar pentru ceilalti necredincioasi... pune. ti mana si cititi Biblia si nu mai ascultati pe la colturi... pentru ca nu uitati toti... vom primi ce am semanat.

| onlyme_3202 a răspuns:

Suntem niste oameni minunati pe cale de disparitiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pocait inseamna nascut din nou.ai murit pentru pacat si te-ai nascut in Isus Hristos.deci nu vei mai pacatui si vei fi robul mantuitorului nostru.robia aceasta iti aduce libertate deplina fiindca nu iti va mai fi frica de moarte. te vei gandi mai putin la lumea aceasta vei trai mai intelept mai sanatos fizic si psihic si te vei dedica imparatiei lui dumnezeu fiindca;; acolo unde este comoara omului acolo este si inima lui:nascut din nou inseamna innoirea firii tale dupa modelul celui pe carel slujesti.trupul tau sa fie intr-adevar templul duhului sfant si sa implinesti chipul lui Dumnezeu in fiinta ta. fiindca am fost facuti dupa chipul si asemanarea lui.parerea mea.intrucat santem de mai multe culori. cred ca lui Dumnezeu ii place diversitatea si asemanarea este spirituala fiindca Dumnezeu este duh sfant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multa lume crede in iluzii create de om, adica religia si cultu care este o manipulare totala, o spalare de creere. In Biblie sunt mentionate cele 7 biserici din Asia mica(Apocalipsa). De ce nu ne convertim la acele religii?
Ok. e mai bine sa crezi numai in Dumnezeu si sa lasi religile si cultu deoparte si sa meri pe calea adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant oameni care cred si oameni care nu cred. Sa ne respectam optiunile, sa nu judecam pe nimeni si sa nu credem ca santem mai presus unii decat altii. Sant catolica si cred in Dumnezeu, dar nu vorbesc despre El, decat daca voi cei care nu credeti, puneti intrebari. De ce simtiti nevoia sa intrebati daca exista sau nu exista? Veti primi raspunsuri diverse in functie de credinta celor care cred sau nu. Daca voi nu credeti in Dumnezeu, la ce bun mai puneti intrebarea asta? La ce bun va zvarcoliti sa jigniti si sa ne scoateti in afara legii, sa ne demonstrati ca nu exista? Santeti siguri ca nu exista, deci nu are rost sa va aratati dispretul, ignorati-ne. De fapt va zvarcoliti pentru ca inauntrul vostru "ceva" va spune ca exista si va impotriviti, ba mai mult voi, voi vreti sa ne convigeti pe noi ca nu exista si implicit sa va convingeti pe voi insiva de asta. Nu o sa reusiti, intotdeauna vor fi oameni care cred si vor fi intotdeauna oameni care se vor lupta cu ei, ii vor jigni, ii vor categorisi, pentru ca ei nu cred. Dragii mei, putem trai in pace. Ce te doare pe tine(oricare dintre voi) ca eu cred? Eu cred pentru mine, nu pentru voi. Nu vreau sa va conving sa credeti si voi, eu doar cred. De ce ne urati? Eu nu va urasc. Eu ma rog pentru familia mea, pentru prieteni, pentru dusmani si pentru omeire. Sigur, nu sunt perfecta, chiar am dovedit (din pacate) ca pun si eu "botul" la mici razbunari, ca am votat si eu la greu cu stupid, doar sunt si eu om! Dar, cand imi fac seara bilantul faptelor, mi le recunosc pe cele rele si imi propun sa las de la mine, sa repar, sa imi cer iertare intr-un fel sau altul, ma straduiec sa fiu mai buna. Uneori reusesc mai bine alteori nu prea, dar ma lupt in fiecare zi cu firea mea omeneasca ca sa ma desprind de micile mizerii. Intind o mana tuturor si va cer sa ne respectam unul altuia credinta, alegerea noastra. Sa nu ne simtim nici unii nici ceilalti jigniti si imediat datori sa raspundem, sa nu consideram pe nici unul mai bun sau mai rau doar pentru credinta lui. Sa fim egali aici si sa facem ceea ce am venit sa facem pe acest site: sa ajutam.
Dragii mei, va marturisesc cu greu ceva si, cu aceasta ocazie il rog pe andreutz sa isi aminteasca cat de mult si-a dorit sa ma raneasca si cu cata satisfactie a facut-o.
Da, am fost parasite candva, de un om care nu a avut inima pentru sotia lui bolnava de cancer si de un copil care ar fi ramas orfan. Am trecut peste boala, peste toate necazurile cu Dumnezeu.Am simtit mana Lui in toata acea perioada. El mi-a dat gandul sa merg la Fatima – Portugalia si Lourdes - Franta, acolo unde sunt Sanctuare ale Fecioarei Maria. M-am vindecat trupeste si sufleteste. Sant sanatoasa si intreaga. Am simtit cu adevarat puterea si dragostea lui Dumnezeu pas cu pas, AM SIMTIT-O, ma intelegeti?
Sant cum sanatoasa, implinita, fericita iar in Portugalia mi-am gasit dragostea vietii mele si totul cu ajutorul lui Dumnezeu. Haide andreutz, spune-mi ca sunt nebuna ca am credinta. Tu nu stii viata mea, tu nu stii ce inseamna boala in singuratate si nu stii cum este sa fii iubit asa cum eu sunt acum iubita. Nu vei stii niciodata, dar vei stii sa urasti, sa scormonesti in internet dupa secretele oamenilor si sa le arunci in fata lor, public. Daca ai fi crezut in Dumnezeu nu ai fi facut asta niciodata, m-ai fi iubit ca pe un om care a suferit, ai fi avut compasiune pentru un om lovit de soarta. Tu ai ales calea mai usoara, sa deschizi rani inchise, sa ranesti si sa iti arati sufletul. Dumnezeu sa te binecuvinteze si sa te protejeze de toate relele, pentru ca tu nu vei putea suporta greutatile pentru ca nu il ai pe Dumnezeu. M-am rugat pentru tine si pentru toti care santeti atat de inversunati.
Va cer sa revenim la respect si intelegere, sa nu aratam copiilor care vin aici cu probleme, ca nu pot avea incredere in oamenii maturi si, ca sunt mai fara minte ca ei, cei mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isus Hristos a murit pe cruce pentru toti fiindca Dumnezeu tatal nu vrea moartea pacatosului ci indreptarea lui.si mantuitorul a venit pentru oile pierdute, si pentru cei bolnavi pentru a salva pacatosii nu pa cei deja pocaiti.in general am o parere f buna despre ei.intrucat santem frati avand acelasi creator Domnul sa fie cu noi cu toti fratilor.