| madaa a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele sau mai bine zis persoana care a primit Divinitate cu adevarat?

17 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu-mi pot forma o parere despre cineva care a primit. Imi fac o parere despre cineva care a daruit.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Tu vorbesti de divinatie, draga mea, nu de divinitate.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Iubita mea, un personaj care a scris o carte intitulata Men In Black - Politia extraterestra si care nu e scenariul unui film american, nu e o autoritate intelectuala pentru mine. Dar oricum eu nu m-am legat de Emil Strainu, ci de balbaielile tale.

| Alphawolf a răspuns:

Ce este aia "Divinitate" si cu ce se mananca? A primit Divinitate cu adevarat!? WaaW! Emil Strainul afirma, deci nu orice persoana. Waw. Cine este "expertul" Emil Strainul? Da-mi un motiv sa-l consider o persoana importanta, da-mi un motiv sa iau in considerare ce afirma acest "expert", dar in primul rand, da-mi un motiv sa-l consider o persoana sanatoasa si serioasa. Daca Emil Strainul a facut afirmatia de care zici intra in aceeasi oala cu Tutea(inca unul).

| Alphawolf a răspuns:

@madaa, afirmatia facuta de Emil Strainul depaseste realitatea. Cunostintele lui Emil Strainul in anumite domenii, cartile srise, emisinile TV la care a participat etc, nu-l fac pe Emil Strainul sa aiba perceperi dincolo de realitate. Tot ce se crede si se filozofeaza dincolo de relitate sunt doar simple speculatii, nimic concret. Multa lume fac afirmatii curioase, ireale, care depasesc orice logica, dar de ce as crede toti bagatorii de seama, de ce as crede toti superstitiosii, indoctrinatii sau peroanele la care gandirea le este controlata de frica sau dorinta? Daca Emil Strainul a facut acea afirmatie, este ori un papagal bagator de seama, care se crede mai special decat este in realitate, iar pentru el altii sunt superstitiosi si prosti de dau in gropi, ori un indoctrinat dus cu pluta, ori are probleme de sanatate grave.
Precizez, eu nu-l cunosc deloc pe acest Emil Strainul(prima data am auzit de el la aceasta intrebare), nu contest calitatile lui de scriitor, nici cunostintele lui in anumite domenii, dar acele calitati si acele cunostinte nu-i da dreptul sa se creada mai special decat este(sa demonstreze ce afirma!), nici sa profite de naivitatea oamenilor. Este trist ca multa lume pune botu' la vrajelile acestor bagatori de seama(ma abtin sa folosesc alte cuvinte).

| Alphawolf a răspuns:

@madaa, draga, nu este vorba de stiinta este vorba de credinta. Poti face aceasta diferenta la varsta ta? Oricat de bine l-as cunoaste pe Emil Strainul, degeaba, afirmatia lui ramane la "vorbe in vant", deoarece nu poate dovedi.
P.S. Trebuia sa specifici in intrebare "Sa raspunda doar cei care cred in asa ceva(superstitiosii si naivii)"

| Flav a răspuns:

Si eu am primit Divinitate, am familia unita, plina de caldura, si mai sunt si sanatos!

| GyeBaek a răspuns:

Cum adica

| madaa explică:

Divinitate adica darul de a cunoaste omul adevarat n udivinitatea pe care o aven noi toti acea divinitate adica mai bine spus clarviziunea adevarata profet adevarat nu care sunt pe toate colturile si care iau banii dupa oameni

| madaa explică:

Atunci inseamna ca domnul emil strainu este un prost dupa parerea ta!

| madaa explică:

In primul rand daca nu ma ajuti cu nimic nu trebuia sa raspunzi iar daca esti inteligent fi macar un sfert din ce este Emil Strainul.El a confirmat despre divinitate i-a facut control unei persoane si a spus ca are divinitate

| madaa explică:

Ia masurat biorezonanta si daca v-ati uitat la codul lui oreste cand si la pus el in cap dupa 2 secunde el a adormit si imediat la scos de pe cap deoarece nu este puternic referindu-ma la bioenergia omeneasca cum spunea si oreste daca esti om curat drept si cinstit ajungi sa citesti tot universul darr numai oamenii care au divinitate cu adevarat adica acel har primit de la Dumnezeu pentru a fi profet

| madaa explică:

Si nici nu stiu cum ai putea sa vorbesti despre o persoana fara s ail cunosti sau macar sa vezi ce scoate din gura este absurd prima data cunosti o persoana si dupaceea iti dai cu parerea aici am pus o singura intrebare dar fiind Romani trebuie sa se ajunga la 1000000000 de subiecte daca eram in locul tau si daca nas fi stiut sa raspund la o intrebar enici nu ma gasam in seama aceasta intrebare era pentru cei care stiu despre ce este vorba.

| madaa explică:

Nu este ceva logic nu stiam ca la uni trebuie sa traduci din romana in romana cum sa raspunzi la o intrebare la care nu esti curios sau nu te pricepi in acel domeniu sau nu ai studiat romani

| madaa explică:

S asti draga anonimule ca nu ma impresionezi daca nu iti afisezi numele dai dovada de ascundere in primul rand eu daca nu stiu sa raspund la o intrebare nu dau raspunsuri aiurea stau in banca mea si trec mai departe si daca nu primeam nici un raspuns nu era nici un haz a pus o intrebare sa vad cata lume cunoaste acest subiect tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa le multumesti celor care s-au indurat sa iti raspunda. Dupa cum se vede, esti singura admiratoare a ipochinemului ala cu figuri de scriitor si ai fi ramas fara raspunsuri la intrebarea asta.