| T3qUyLa a întrebat:

Ce parere aveti despre spirite, fantome, magie neagra, credeti ca exista asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Radu_8119 a răspuns:

Nu exista asa ceva, toate acestea tin de diavol, spiritele, fantomele apartin de diavol, Dumnezeu nu a creat fantome, spirite, magie.El a facut omul, nu spiritul lui cat despre magia neagra la fel tine de diavol, vrajitoarele si toate acestea...

CONCLUZIE:SA CREZI IN ASA CEVA ESTE UN PACAT!

15 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu există spirite, fantome, draci, îngeri, demoni, dumnezeu, dracu, iad, rai, purgatoriu sau orice altă aberaţie fantasmagorico-mitologică.

| AvalohAlyn a răspuns:

Exista asa ceva. Spiritul inseamna sufletul unui om.

| mihaibrasov a răspuns:

Eu cred ca entitati si fenomene supranaturale exista. Dar mi se pare prosteste sa asociezi cu diavolul orice nu intelegi... mai bine te informezi inainte de a-l pune pe diavol in fata.

| MMihai a răspuns:

Magie neagra, =există!

| Klepto a răspuns:

Dupa ce am citit raspunsul lui Radu, am realizat ca intoarcerea Marioarei a rupt un sigiliu si prevad un potop de raspunsuri religioase.

| PetreConstanta a răspuns:

Ai credinta in Dumnezeu si nu mai te gandi la prostii

| noi3 a răspuns:

Daca nu crezi, nu inseamna ca nu exista happy

| alecs871 a răspuns:

Ai uitat sa-l treci si pe Mos Craciun.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Salut.
Atat fantomele cat si spiritele exista.

Daca vrei sa te convingi uita-te pe discovery channel in fiecare vineri de la ora 22:00 la emisiunea ''Fenomene Stranii'.

| claudiuxs a răspuns:

Exista dar sunt intelese aiurea, deci spirite, fantome sunt doar entitati, nimic special, magie neagra nu exista, nici alba, e doar magie, ceea ce inseamna ocultism, cum au crestinii puterea Lui Dumnezeu, asa e la iei puterea lui lucifer, sau a zeilor lor

| Rebe97 a răspuns:

Povestioare inventate! Eu nu cred nimic dar subiectul mi se pare interesant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magia verde face bine la splina.

| SMTHING a răspuns:

Da

| Smalzeero a răspuns:

Sincer, eu cred ca spiritele si fantomele sunt forme luate de demoni, iar ca atunci cand "lucrezi cu magia neagra" tot cu demonii lucrezi... Deci parerea mea este ca toate tin de demoni si nu de o lume a spiritelor sau spirite prinse intre doua lumi.

| Asory a răspuns:

Credk ca exista., doar pentru a speria lumea.,,, o poveste''