| Alexxanddraa001230 a întrebat:

Ce reprezinta sarbatoarea Craciunului pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

@TheBugDude deci pentru tine asta inseamna Craciunul, tu petreci craciunul intr-un alt mod fata de restul umanitatii.
Pentru noi(restul), Craciunul inseamna nasterea Domnului Iisus Hristos, mai inseamna bucuria de a darui, de a fi buni, de a sarbatori cu cei dragi, este o atmosfera foarte placuta, luminile de craciun, vazand ca toata lumea se pregateste de craciun, colindatori, cozonaci, dulciuri si mie imi place sa vizionez filme pentru cracuin de exemplu "A Christmas Carol 2009", "singur acasa 1 si 2", filme de acest genwinking
@TheBugDude daca vrei sa ma critici si sa zici ca ce am zis sunt numai prostii, atunci tu nu stii sa te distrezi deloc.

111 răspunsuri:
| luana2001 a răspuns:

Un moment minunat in care petreci timpul cu familia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca, Craciunul este o ocazie de ai revedea si petrece timp cu cei dragi, sa faci si sa primesti cadouri si un motiv de sarbatoare cu prietenii si familia.

| DeEa_8231 a răspuns:

Pentru mine Craciunul inseamna FAMILIA(pe care nu pot sa o am deoarece s-au despartit si am ramas cu mami)cadouri, luminite, felicitari, fericire, sanatate...

| BiBILiKaMica a răspuns:

Salut Alexandara!
Pentru mine sarbatoarea Craciunului reprezinta nasterea lui iisus hristos, oameni uniti, bucuria de a darui, da a fi bun cu ceilalti oameni, o sarbatoare unica si o familie reunita.

Bianca.

| bejenariu a răspuns:

Pentru tineri de azi craciunul reprezinta cea mai tare zi posibila in care se pot imbata ca porcii si distractie cat de multa...pentru ca tineri de azi nu au credinta

| weeds a răspuns:

O corvoada.

| kamyxu a răspuns:

Pentru mine inseamna ocazia de a petrece mai mult timp cu familia...Si cadourile

| Parkmin a răspuns:

Inseamna nasterea Mantuitorului Isus Christos, o sarbatoare mare in care ne bucuram ca Domnul si-a dat singurul Lui fiu sa moara pe cruce ca oricine crede in El sa nu moara ci sa aiba viata vesnica.

| DariusXD a răspuns:

Pentru mine Craciunul este un eveniment in care pot sa-mi petrec timpul cu familia mea ce o iubesc langa bradul admirat de oameni
sa colind pe la oameni si sa dai veste nasterea Domnului nostru Iisus. Si sa impart si daca se poate sa si primesc(nu neaparat). Alexandra iti urez un an nou mmai bun, sarbatori fericite si sanatate si fericire in familie.Pa!

| aminata55 a răspuns:

Nasterea lui Isus Hristos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pentru mine carciunul inseamna o sarbatoare ft importanta.pe care ti. o petreci cu familia.lucru ce unii din noi nu o pot face pentru ca acestia sunt plecatisadsadsadsad...craciun fericit!

| oOMεOo a răspuns:

Reprezinta o zi in care sunt cu familia ne bucuram impreuna de ziua in care domnul Iisus Hristos se naste e cea mai frumoasa sarbatoare din an o zi in care familia este mai apropriata ca niciodata accea zi ma face sa uit de toate lucrurile mai putin nefericite e ziua in care tristetea nu isi are loc ci doar fericirea alaturi de familia pe care o iubesc o zi pe care mi-as dori sa nu se termine niciodata

| pinkysun a răspuns:

Puritate, reunirea familiei, daruri, ceva magic.

| Yoioana a răspuns:

Familie, prieteni si decoratiuni (pentru mine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Justin biebar este foarte frumos si romantic din partea mea demi lovato il iubesc

| andrystefan a răspuns:

O zi in care mananci si bei ca porcu

| sunset a răspuns:

Intotdeauna am asociat Craciunul cu familia.

| Diianaaa a răspuns:

Pentu mine Craciunul este o sarbatoare minunata cand stau alaturi de familie si prieteni, daruiesc cadouri si la randul meu primesc cadouri
este o sarbatoare foarte frumoasa`:-x

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Rep doar un prilej de a scapa de scoalalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnul nostru Iisus Hristos
! Asta inseamna!

| SelenaGomezPup a răspuns:

Pentru mine cel mai mult inseamna:distractie, cadouri si nasterea Mantuitorului

| gaby20 a răspuns:

Un bun prilej sa fiu mai aproape de Dumnezeu si sa ma simt bine alaturi de prieteni si familie... sa nu mai vb de cadouri>.

| EuAli a răspuns:

Craciunul, in primul rand inseamna nasterea Domnului Isus Hristos, adunarea toatei familiei la masa, daruirea cadourilor celor apropriati, primirea colindatorilor, colindul.Craciunul este cea mai frumoasa perioada din an.

| snowflake_5692 a răspuns:

Pentru mine, sarbatoarea Craciunului reprezinta momentul in care iertam pe cei pe care un an intreg i-am urat, in care ne pregatim de o noapte minunata si clipa alaturi de cei pe care ii iubestilove strucklove struck

| TeoTiTi a răspuns:

Hei.sunt o fata teona.si as vrea sa-mi zici daca ai id lui dylan sprousebig grin.il ai?

| Gigel241124 a răspuns:

Pentru mine Craciunul reprezinta o sarbatoare calda linistita in care stam cu familia nostra de bucuram de tot ce este frumos si multe chesti din astea! De multe ori pentru alti Craciunul este doar bucuria in care primesc cadouri si chesti din astea da Craciunu inseamna mult mai mult, inseamna bucuria, sanatatea, fericirea pe care o impartasim cu toti in familie! Un An nou Fericit Si 2011 Sa fie unu Nemaipomenit!happy

| smile5896 a răspuns:

Sa stii ca s-a cam dus asta cu Craciunul acum toata lumea alearga pentru cadouri, brad, etc.Cred ca e cazul sa ne trezim.Craciunul reprezinta nasterea Domnului Isus Hristos.
Numele acesta de " Craciun " vine de la un om batran care acum 2000 d ani cand s-a nascut Isus avea un grajd pentru animale. el fiind foarte batran efectiv era un Mos.si de aici vine Mos Craciun. el a lasat-o pe Maria...sa nasca in acel grajd
Funda? big grin

| AnkaOfficial1 a răspuns:

Craciunul inseamna pentru mine bunatate si faptul ca s-a nascut Domnul este si mai special.

| CainePeVine a răspuns:

Cadouri si...zapada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine Craciunul reprezinta cea mai importanta sarbatoare a anului pentru ca sa atunci s-a nascut Isus Hristos (si mai primim si cadouri)