| Alexxanddraa001230 a întrebat:

Ce reprezinta sarbatoarea Craciunului pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

@TheBugDude deci pentru tine asta inseamna Craciunul, tu petreci craciunul intr-un alt mod fata de restul umanitatii.
Pentru noi(restul), Craciunul inseamna nasterea Domnului Iisus Hristos, mai inseamna bucuria de a darui, de a fi buni, de a sarbatori cu cei dragi, este o atmosfera foarte placuta, luminile de craciun, vazand ca toata lumea se pregateste de craciun, colindatori, cozonaci, dulciuri si mie imi place sa vizionez filme pentru cracuin de exemplu "A Christmas Carol 2009", "singur acasa 1 si 2", filme de acest genwinking
@TheBugDude daca vrei sa ma critici si sa zici ca ce am zis sunt numai prostii, atunci tu nu stii sa te distrezi deloc.

111 răspunsuri:
| Azonos a răspuns:

Crqaciunul pentru mine inseamna bucuria de ai vedea pe cei dragi de a te ducura ce ceva impreuna cu cei dragibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasterea Domnului Iisus Hristos... unirea familiei...

| MariaSF a răspuns:

A, pai craciunul inseamna familie, credinta si pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine, sarbatoerea Craciunului inseamna un sentiment placut de caldura si dragoste pentru cei din jurul meu (fratele mai mic, mama, tata, bunicul, bunica, matusi si unchi, prieteni si cunostinte), dar mai ales sentimentul de bucurie si emotie cand vedem cadourile, si ne intrebam ce am primit si daca le meritam. Sper ca ti-am fost de folos.

| darii a răspuns:

Craciun. Craciunul miroase a basm, a iluzie reala! Iubesc Nasterea Domnului si tot ce e legat de aceasta sarbatoare. Zapada alba, pura impodobeste fragezimea naturii uscate, fulgii incarcand peisajul fantazmagoric cu vise, milioane de vise plutitoare. Bradul de Craciun implineste imaginea odaii Printilor si Printeselor demult apuse, reinscaunand pe cel mai inalt piedestal aceasta sarbatoare!

| monyck a răspuns:

Ce sa exprime pentru mine exprima fericire si daruire pentru cei din jur

| Conophidă a răspuns:

Craciunul reprezinta pentru mine o sarbatoare care reuneste familia si face bucurie mare in sufletele oamenilor! Craciunul nu ao fost si nu va fi pentru cadouri! Desigur, chestia cu cadourile ii si ea o parte din craciun dar nu este partea cea mai buna!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancare multawinkingsi cadouri

| ellapyssy a răspuns:

Nasterea Domnului.lumea trebuie sa fie mai buna, sa ierte...

| WinterInMyHeart a răspuns:

Nimic

| stefanXX a răspuns:

Craciunul este sarbatoare preferata al lumi primim cadouri cantam colinde si nu mai stiu scuze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand prim multe kadouri si telle love struck

| scooby_4551 a răspuns:

Pentru mine inseamna sa beau si sa ma distrez

| iulian_6574 a răspuns:

O bucurie

| Andreyna4 a răspuns:

Nasterea Domnului Iisus Hristos

| kitty99 a răspuns:

Pentru mine craciunul inseamna un prilej de a sta cu familia si a daruii celor dragi cadouri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine inseamna ca s-a nascut Iisus Hristos

| Deny225 a răspuns:

O sarbatoare care ma apropie cu familia.

| tete_5132 a răspuns:

Craciun? da, pentru mine craciunul mai nou inseamna somn, mancare, somn, mancare, somn, somn, mancare, somn.
situatia era alta cand credeam in MosCraciun sau stiu eu ce.

| AlexHutu a răspuns:

Craciunul este Nasterea Domnului, dar pentru unii reprezinta doar o zi in care primesc cadouri. Eu imi petrec Craciunul cu intreaga familie si merg la colindat cu prietenii.

| bcretu64 a răspuns:

Bucurie si fericire