| Lolololalali a întrebat:

Ce s-ar intampla daca presiunea atmosferica ar fi egala pe intreg globul pamantesc? Funda! ( Testul meu la geografie a constat in aceasta unica intrebare si vreau sa stiu daca am raspuns corect)

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu prea ma stiu cu geografia dar logica imi spune ca presiuna difera in functie de altitudiunea la care te raportezi

| JordanMichael a răspuns:

Nu ar mai exista curenti de aer...si asta ar avea efecte foarte naspa asupra climatului.

| HopeYup a răspuns:

Aceeasi intrebare mi-a dat-o si mie. Nu stiu cum sa raspund. Care este raspunsul corect?