| xXStonedAngelXxgirl a întrebat:

Ce se intampla dupa ce >murim?

Voi credeti in reincarnare?

Unde credeti ca o sa ajungeti rai sau iad?

17 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Nimic. Voi putrezi/voi arde (dacă cumva voi lăsa testament să fiu incinerat)
2. Nu, sub nicio formă.
3. Nu o să ajung în niciunul dintre ele, căci acestea nu există. Pur şi simplu revezi întrebarea 1 happy

| EmaS a răspuns:

Moartea reprezinta trecerea in viata vesnica.Fiecare are dreptul sa aleaga unde isi va petrece vesnicia.Impreuna cu Dumnezeu,in rai, s-au despartit de Dumnezeu, in iad. Exista viata dupa moarte! http://www.viatavesnica.ro/......ea-clinica

| FucktheSystem a răspuns:

-Nimic.
-Nu.
-Daca ar exista iad/rai eu as fi in iad.

| MMihai a răspuns:

Citește și : Istoria credintelor si ideilor religioase, carte în trei volume este bună. Au apărut de același autor și cel puțin o carte despre yoga. Îți recomand să citești Istoria credințelor și ideilor religioase carte în trei volume de Mircea Eliade și "Filozofia esoterica a Indiei " Autor: CHATTERJI C. J. (Format: 13 x 20 cm Numar de agini: 144), Cărți despre daoism (taoism ), islamism, mozaism, despre cultul bahai, despre creștinism, etc + ce găsești pe Internet despre religii și filozofii teiste și ateiste. Nu am citit „Tratat de istoria religiilor", „De la Zalmoxis la Gengis Khan", „Sacrul si profanul" etc. dar dacă le găsești poți să le citești și pe alea. Au fost traduse în românește: Biblia Hazlia- care parodiază Biblia, dar râzi dacă o citești -, Originile Creștinismului, despre miturile Greciei Antice, despre religia vechilor Egipteni, despre islam, Bhagavad Gita, Coranul, Tao Te Ching,( Dao De Jing, or Daodejing ) etc. Este bine să citești despre toate credințele și despre toate religiile, dar asta nu înseamnă să neglijezi lucruri mai serioase : matematica, fizica, chimia, despre calculatoare, limba engleză etc. În vacanța asta Descarcă gratuit de pe net Open Office și documentația lui, ( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el. Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic. Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net. Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, este un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft, că ăsta are multă documentație gratuită, în română și în engleză. Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator. Vacanță frumoasă, dar nu numai cu religii, ci și cu lucruri ceva mai serioase!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

1.Stam sub pamant.
2.Nu stiu.
3.Nu exista.

| nutepriveste21 a răspuns:

Nu te increde in ce spun altii. Nu poti avea incredere in nimeni. Daca esti asa de interesat, testeaza pe propia piele, dupa care sa ne povestesti si noua cum e,, dincolo''.

| wendy434 a răspuns:

Am un lcuru de spus in legatura cu raiul/iadul si anume:Marioara pregateste-te ca vine dracu sa te ia, si eu merg in rairaised eyebrows

| CodrutM a răspuns:

In pamant cu coropisnitele.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

In reincarnare nu cred.
Cred, ca dupa ce murim, ajugem in rai sau iad si traim acolo.
Pe moment, cred ca in rai, pentru ca nu am facut foarte multe lucruri rele la viata mea, insa depinde si de cum ma voi comporta de acum incolo.

| timelord_8927 a răspuns:

Nimic nu se pierde, totul se transforma! ajungem in paman si ne descompune in diverse substante!

| lolly a răspuns:

Nu stiu sincer am avut credinta. dar afland niste detalii despre Big Bang. si despre stiinta mi s-au schimbat relativ parerile. cred ca totul a fost pornit de la acea explozie. dar inca sunt foarte multe intrebari de genul: Cine a facut universul? Nu putea sa exista si sa fie acolo... orice are un inceputhappy acum nu stiu... fiecare cu parerea lui.

| PsychSţev a răspuns:

Nu, nu cred în reîncarnare. Şi cu siguranţă în Rai nu ajung. :]

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Salut, pai ce sa se intample... dupa ce murim facem un tenis ceva. sau mergem la o bere cu baietii. big grin ceau

| diaηα a răspuns:

In rai

| Aurelian0709 a răspuns:

Parerea mea este ca nu ajungem nicaieri, este ca atunci cand, cazi de undeva si iti pierzi cunostinta dar nu iti mai revi niciodata.

| ada97 a răspuns:

Pai de intamplat nu se intampla nimic,in reincarnare e POSIBIL,iar in locul unde vom ajunge,poate doar uni dintre noi, nu este in RAI sau IAD, este in "BLACK PARADE"...cel mai frumos loc posibil:X:X:X:X

| WithoutYou a răspuns:

Nu cred in reincarnare, desi ar putea fi posibil. dupa ce murim ni se cantaresc pacatele si binele pe care l-am facut, apoi se decide unde mergem. eu cred ca daca am merge in iad, am mai avea sanse sa ajungem in rai daca ne pare rau de ce am facut si chestii de astea.thinking eu una, deocamdata sunt la mijloc. poate in iad, poate in rai. nu sunt destul de buna ca sa merg in rai, dar nici iadul nu l-as merita.