| 220V a întrebat:

Ce stiti despre neuronii oglinda? nu vreau copy-paste

35 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Eu n-am avut niciodata de nici un fel.De unde vrei sa stiu?

| Dumnezău a răspuns:

Sa imi fie cu iertaciune, dar habar n-am ce sunt aia.Caut acum, dar banuiesc ca trebuie sa fie ceva interesant la ei.

| 220V explică (pentru Dumnezău):

Da, mie mi se pare interesant, neuronii mei oglinda se manifesta cam radical

| Dumnezău a răspuns (pentru 220V):

Gata.Am citit.Mi se pare, dupa vreo cateva pagini, ca eu nu prea am neuronii astia.La maimute mi se pare si normal sa existe,ele sunt creaturile ce au instinctul de turma in sange,nu exista maimuta care sa traiasca singura, sau care sa nu urmeze tabieturile semenilor.

Insa, la oameni...nu prea.Sunt unii ce fac ori,ca vor, ori din refuz patologic, fix ce nu fac toti ceilalti; eu sunt in prima categorie.Cam trase de coada studiile despre neuronii astia oglinda, parerea mea.Influenta asupra vietii noastre,zic eu, nu au o cei din jurul nostru, ci o are materialul nostru genetic. Daca sunt 27 ce rad ca tampii la o chestie patetica si infantila,considerata de ei umor fin,nu e obligatoriu sa rad si eu,filtram ca specie, toate detaliile astea, nu suntem maimute.

| 220V explică (pentru Dumnezău):

Sti, desi nu iti dai seama si tu ai acei neuroni oglinda, se pot manifesta in subconstientul tau fara ca tu sa ai habar

| Dumnezău a răspuns (pentru 220V):

Bitch,please! Desi poate parea absurd,n-am subconstient,toate posibilele mele sentimente sau idei, le "aud" in creier, asta din cauza ca am ceva inceput de schizofrenie.Nu exista chestie in care sa actionez inconstient.Nu stiu cum, dar eu imi stapanesc creierul, fara sa hiperbolizez.Si chiar mi se par inexistenti la mine neuronii aceia,instincul de turma nu se aplica la mine,si cand ii vad pe multi veseli in jurul meu,nu adopt aceeasi stare psihica,ba chiar le doresc rau din tot sufletul,ca nu imi plac oamenii veseli si optimisti.Da, stiu, sunt un ciudat bolnav mintal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Hahaha! sa te gandesti la mine cand te surprinzi cu gura cascata la cate o fata care vorbeste cu tine si-i imiti gesturile happy

| 220V explică (pentru Dumnezău):

laughing nu trebuie sa faci parte din turma ca sa ai acei neuroni, ne nastem cu ei, e ceva primitiv, de ce sa fi bolnav mintal? Fiecare are felul lui de a gandi, si eu sunt un bolnav mintal dupa parerea unora, eu sunt normal in lumea mea, asa cum si tu esti normal in lumea ta

| 220V explică (pentru anonim_4396):

La chestii din astea ma stapanesc bine, cu apropiatii imi intra in functiune acei neuroni, dar cu o fata, mai ales daca nu o cunosc, eu cred ca ma stapanesc bine

| 220V explică (pentru anonim_4396):

Si fetele de la mine nu prea ma impresioneaza, sunt majoritatea pitipoance care vor atentie, eu nu ofer asa ceva la toate pitipoancele

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Veyron-ule,nu mai fac gesturi din astea ce dovedesc afinitate sclavagista fata de o femeie de vreo doi ani.Nice try! Ascult ce are de zis,daca ce zice e calumea,apreciez, daca nu, ma abtin sa ii dau una peste gat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Vaaaaiiiiii! abstinent? nu zambesti tu putin la fata poate, poate mai lasa si ea... big grin

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-s abstinent, dar stiu sa imi controlez atitudinele.Eu prin afinitati ziceam ca nu stau cu gura cascata, sa balesc de parca ar fi coborat din ceruri Emma Stone.Imi iau atitudinea serioasa,care sa nu lase loc interpretarilor,fata aia de la poker.Iar zambetele lasa loc de interpretari,prefer sa introduc in tonul vocii, ce vreau cu adevarat sa spun, daca (,) consider ca nu ma trage in jos chestia aia.

| Dumnezău a răspuns (pentru 220V):

Just.Insa nu este foarte normal ca,atunci cand vezi oameni fericiti, sa le doresti raul, cum se intampla in cazul meu.

| 220V explică (pentru Dumnezău):

Da, sa traiti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Hahaha! deci pe tine trebuie sa te tortureze o fata sa scoata ceva big grin

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat, trebuie s-o cheme Emma Stone sau Megan Fox.Sau Audrey Hepburn, da' sa fie Audrey aia de la 28 de ani.Sau sa existe o simbioza aproape ireala intre mine si ea, dar asta e de domeniul fantasticului.

| shadovv a răspuns:

Nimic.

| Bezea a răspuns:

Voiam să dau un cut>paste dar am zis că nu are rost ținând cont că pot să spamez doar cu răspunsul asta.

| 220V explică (pentru Bezea):

Pentru ce sa dai spam?

| Bezea a răspuns (pentru 220V):

Pentru același motiv pentru care sunt acum pe site > Plictiseală.

| 220V explică (pentru Bezea):

Pai sa-ti faci laba daca te-ai plictisit, eu am pus o intrebare si tu vi ca un taran prost si spui ca dai spam, ce sa cer de la tine, esti doar un copil, asa ca mars in gatu matii la culcare

| Bezea a răspuns (pentru 220V):

My job here is done. Totuși sunt plăcut impresionat că ai reușit să folosești google că să cauți un răspuns "bun" pentru mine(știm amândoi că nu erai în stare să postezi ce ai pus mai sus fără un copy/paste de pe net), dar nu ai fost în stare să faci asta înainte să pui întrebarea. This is called SOCIAL PROGRESS and again my job here is done.

| 220V explică (pentru Bezea):

laughing ce tampit poti sa fi, se numeste citit din carti, daca stii ce ii aia

| Bezea a răspuns (pentru 220V):

Sunt din ce în ce mai impresionat! Ce anume ați citit dumneavoastră din cărți? Și totuși trebuie să întreb, sper că atunci când spui "cărți" nu te referi la cărțile de matematică, istorie și geografie...

| 220V explică (pentru Bezea):

Ma faci sa rad, prostia ta ma amuza, sincer

| Bezea a răspuns (pentru 220V):

Același lucru îl spunea și Hitler despre evrei și toți știm cum s-a terminat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te fac maimuta imitatoare happy

| 220V explică (pentru anonim_4396):

Da, dar vreau mai detaliatlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru 220V):

Cand stai de vorba cu cineva si incepi sa-i imiti gesturile, felul de-a vorbi...astae:maimuta.
prin astia cred ca ti se transmit starile psihice si trairile altora si, daca nu ma-nsel, tot ei sunt responsabili si pentru propriile stari de spirit.

| 220V explică (pentru anonim_4396):

Nu te inseli, eu sufar de maimutareala asta raulaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru 220V):

Da, toata lumea sufera. de asta ma simt ca la gradina zoologica cand sunt intr-un spatiu inchis cu mai mult de 20 de oameni. tipa unii la altii si dau din maini ca descreieratii. e amuzant big grin

| 220V explică (pentru anonim_4396):

Da, stiu ca ii amuzant, dar cateodata starea lor e transmisa si tie, nu a tuturor, de exemplu cineva apropiat, sau aminteste-ti cand erai mic si incercai sa faci ce fac cei mai mari, oare gesturile alea nu fac parte din neuronii oglinda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 220V):

Ba da, categoric. vrei sa imiti tot ce prinzi, mai ales cand esti copil. si oamenii mari, nu vezi ce barbie si macho man sunt cu totii. isi fac niste freze, pic pe jos de ras. eh, ce sa le faci?! mai bine cu ei decat fara, ma amuz eu mai mult asa.

| 220V explică (pentru anonim_4396):

Mai ales cei de la tara fac asta, ma refer la adolescenti, se cred emancipati, dar de fapt ei tot tarani prosti sunt