| 9988 a întrebat:

Ce stiti despre muzica bisericeasca ? ( va rog nu vreau copy-paste de pe internet )

Răspuns Câştigător
| pisicutzamik a răspuns:

Ceea ce face ca astăzi să se vorbească de muzica bisericească și să se arate un interes pentru cercetarea și cunoașterea ei cât mai depline este, în primul rând, vechimea ei, care în pofida forțelor distructive la care a fost supusă, a reușit să reziste veacuri la rând, păstrându-și nealteraltă esența și robustețea.muzica bisericeasca este chemarea catre Dumnezeu