| danzel_7798 a întrebat:

Ce stiti despre teoria conform careia ar mai exista o civilizatie in centrul pamantului? stiti unde pot gasi inform?

Răspuns Câştigător
| BigBang a răspuns:

De fapt primele forme de viata au aparut pe pamant din materii anorganice.In ceea ce priveste presiunea imensa sunt multe forme de viata organice care fac fata unei presiuni impresionante si se descopera tot mai mult, pe masura ce se exploreaza oceanele la o adancime mai mare.Ca exista o alta civilizatie sau forme de viata inteligente in centrul pamantului, ma indoiesc.

11 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Lasă teoria, miezul pământului e plin de fier topit iar pe alocuri întărit. Dacă cineva trăielte acolo atunci eu mă inchin la neoanele fosforescente.

| MMihai a răspuns:

Este o teorie, dar sunt diverse teorii, care mai de care, mai ciudate.

Eu nu cred în nici o teorie, cu o civilizație paralelă subterană.

Poate eventual, aș accepta o teorie, cu o civilizație acvatică, și noi să nu știm de ăia, că stau în apă. Dar dat fiind mijloacele de detecție actuale, este prea fantezistă și asta.

| MindFreak a răspuns:

In centrul pamantului este o temperatura de aproape 5000 de grade C si o presiune imensa de cateva milioane de bari. Deci DA! Ar mai putea exista o civilizatie in centrul pamantului. laughing

| BigBang a răspuns:

De fapt primele forme de viata au aparut pe pamant din materii anorganice.In ceea ce priveste presiunea imensa,sunt multe forme de viata organice, care fac fata unei presiuni impresionante si se descopera tot mai mult, pe masura ce se exploreaza oceanele, la o adancime mai mare.Ca exista o alta civilizatie sau forme de viata inteligente, in centrul pamantului, ma indoiesc.

| flyleaf22 a răspuns:

Eu stiu doar ca exista teoria ca pamantul ar fi gol pe dinauntru. De vreo civilizatie, n-am auzit insa.

| haifisch a răspuns:

Pai da o tura pana in centrul pamantului si vezi. E cel mai simplu mod de a afla. Da' vezi sa nu ajungi la chinezi.

| timelord_8927 a răspuns:

Intra pe youtube si scrie iadul din centrul pamantului sau ceva de genul si sa imi spui ce parere ai.

| danzel_7798 explică:

Pai nu am mijloc de transport ca as fi mers :-p. am auzit teoria aceasta la cineva, si mi s-a parut aberanta si vreau sa ma documentez dar nu prea am gasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o legenda care spune ca Alexandru Macedon a construit un oras subteran in centrul pamantului

| allex4369 a răspuns:

Poti gasi informatii cate vrei, poate mai multe decat ai nevoie pe site-ul "Secretele lui lovendal"

| Allex_9984 a răspuns:

Am auzit si eu teoria ca ar mai exista o civilizatie in centrul pamantului...dar nu am gasit insa nici o informatie!